ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

وضعیت ورزش کاراته استان آذربایجان غربی

برنامه "ایران ما" سه شنبه 9 مهر، با جواد سلیمی، رئیس هیأت کاراته استان آذربایجان غربی، در ارتباط با فعالیت ها و اقدامات کاراته این استان گفتگو کرد.

1398/07/10
14:01به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ جواد سلیمی، رئیس هیأت کاراته استان آذربایجان غربی، در ارتباط با فعالیت ها و اقدامات هیأت استان گفت: ما در شهریور ماه 2 رویداد مهم داشتیم؛ یکی المپیاد استعدادهای برتر و دیگری مسابقات جام وحدت و دوستی بود. در المپیاد استعدادهای برتر میزبان 32 تیم از سراسر کشور بودیم که با 4 مدال طلا و یک نقره، مانند دوره های قبل قهرمان این مسابقات شدیم. 2 هفته بعد از این رقابتها، مسابقات جام وحدت و دوستی را با حضور 11 کشور و نزدیک به 800 ورزشکار داخلی و خارجی و نیز 250 میهمان خارجی از 23 کشور جهان برگزار کردیم. همزمان با آن انتخابات هیأت کاراته استان هم برپا شد.
وی، در پاسخ به این سوال که زمانیکه میهمانان خارجی وارد شهر ارومیه می شوند، از ورزش استان شما چگونه تعریف می کنند، عنوان کرد: آذربایجان غربی یک منطقه خاصی است و ما بین 3،4 کشور قرار دارد. رئیس کمیته داوران به بنده گفت، دوستانم در کشورهای اروپایی می پرسند شما نمی ترسید به ایران می روید؛ من هم به صراحت به آنها می گویم امنیتی که در ارومیه احساس می کنم، در کشور خودم و هیچ یک از کشورهای اروپایی احساس نمی کنم.
سلیمی، با اشاره به رشد ورزش کاراته استان اظهار کرد: در رده بندی استانی، بعد از والیبال، هیأت دوم هستیم. رقابت ما با رشته والیبال بسیار تنگاتنگ است. در کشور هم هیأت برتر هستیم. در رده های پایه قهرمان آسیا و جهان داریم و اکنون 2 نفر از ورزشکاران استان عضو تیم ملی بزرگسالان هستند.
برنامه ایران ما، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما