ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

پایگاه قهرمانی؛ نیاز اساسی شنای اردبیل

برنامه "ایران ما" یکشنبه 5 آبان، با کشاورز، رئیس هیأت شنای استان اردبیل، در خصوص وضعیت شنای استان گفتگو کرد.

1398/08/05
15:43

به گزارش رادیو ورزش؛ کشاورز، رئیس هیأت شنای استان اردبیل، در ارتباط با وضعیت شنای استان اظهار داشت: قرارداشتن این منطقه در ارتفاع بالایی از سطح دریا و آب و هوای کوهستانی، عاملی شده که در اکثر رشته های ورزشی موفق عمل کنیم که شنا هم از این قضیه مستثنی نیست. در حال حاضر 18 استخر در سطح استان فعال هستند. در عرصه های ملی هم اکثر ورزشکاران ما فعالیت می کنند.
وی، در خصوص مشکلات و نیازهای ورزش شنای اردبیل گفت: تمامی رشته های ورزشی نیاز به اسپانسر دارند و باید خودگردانی شوند؛ اما با توجه به عدم وجود صنعت در این استان و رکود اقتصادی شدید متأسفانه در اکثر رشته های ورزشی اسپانسری نداریم. از طرفی دیگر رشته های ورزشی مختلف زیرساخت های خود را می طلبند؛ شنا هم نیاز به استخری به عنوان پایگاه قهرمانی دارد. اکثر هیأت های مراکز استانها با این مشکل درگیر هستند و رئیس فدراسیون هم یکی از دغدغه هایش همین مسئله است.
کشاور، افزود: یک ماده ای به نام 88 وجود دارد که می گوید اماکن ورزشی را باید از طریق مزایده به بخش خصوصی تحویل بدهید تا درآمدی کسب شود. متأسفانه ما حتی در سطح استان استخری به عنوان پایگاه قهرمانی برای رشته شنا نداریم و طی 4،5 سال اخیر در این زمینه خیلی در چالش هستیم.
رئیس هیأت شنای اردبیل، به تمایل مسئولان استان به واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: نه تنها ما بلکه، اداره، استاندار، فرماندار استان تمایل به واگذاری اماکن را به بخش خصوصی دارند و هر سرمایه گذاری هم بیاید، قطعاً استقبال خواهیم کرد.
برنامه ایران ما، با اجرای کاظمی، روزهای فرد ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما