گپ آهنگ هر شب از ساعت 21:00 به مدت 115

كارگردانان مطرح سینما میهمان رادیو ورزش

برنامه "گپ آهنگ" یكشنبه 14 مهر، میزبان همایون اسعدیان و مازیار میری، كارگردانان سینما و تلویزیون بود.

1398/07/14
16:00

به گزارش رادیو ورزش؛ همایون اسعدیان، كارگردان سینما، در پاسخ به این سوال كه آیا تا به اكنون فیلم یا سریال ورزشی در پرونده كاری خود ثبت كرده اید، اظهار داشت: خیر؛ تا به الان در این زمینه كار نكرده ام. اساساً فیلم و سریال ورزشی نه تنها در ایران، بلكه همه جای دنیا خیلی موفق نبوده است. موفق ترین آنها ورزش های فردی مثل بوكس است. راجع به فوتبال یكی، دو فیلم موفقی هم كه داریم، تركیبی از فوتبال و مسائل دیگر بوده است؛ مانند فرار به سوی پیروزی.
وی، ادامه داد: در ایران یك سریال فوتبالی سیامك سهیلی زاده ساخت كه فكر نمی كنم خیلی موفق بود. در این سریال حسی كه در استادیوم وجود دارد به تصویر كشیده شده است. اینكه ما در ورزش های جمعی یك قهرمان نداریم و با یك تیم روبرو هستیم، كار را سخت می كند. چند فیلمی هم كه در سینمای ایران ساخته شده، موفقیتی نداشته است.
مازیار میری، كارگردان سینما، نیز عنوان كرد: وقتی ایران بعد از سالها به جام جهانی صعود كرده بود، راجع به این مسئله گفتگوهایی می شد. تب و تابی بین تهیه كنندگان افتاده بود كه با حضور آن بازیكنان فیلم هایی ساخته شود. رشتی و صابر تجربه ای كردند كه اتفاق جذابی نیافتاد. از طرفی دیگر فیلمی به اسم فوتبالیست ها ساخته شد كه باز هم مخاطبان را جذب نكرد.
این كارگردان سینما، با اشاره به این موضوع كه فیلم های فوتبالی، با وجود همه تصاویری كه با دوربین های مختلف گرفته می شود و به صورت كامپیوتری ساخته می شود، هیجانی كه در تماشای حضوری مسابقه یا حتی پخش زنده تلویزیونی وجود دارد را در مخاطب ایجاد نمی كند، افزود: شاید باور مخاطب بر این است كه آن چیزی كه تماشا می كند، فیلم است و هیجان از بین می رود؛ وقتی هم كه هیجان از بین برود، به نظرم دیگر جذابیتی وجود ندارد.
اسعدیان، در مقابل این گفته مجری كه به نظر می رسد اصلاً قصد ندارید فیلم یا سریال فوتبالی بسازید، تصریح كرد: در فیلمی با مضمون بوكس، یك قهرمان و یك نیروی بازدارنده داریم كه برد و باخت در آن جذابیت خاص خود را دارد؛ اما در رشته فوتبال اینطور نیست. اگر فیلم فرار به سوی پیروزی توانست فیلم نسبتاً موفقی باشد، علتش این بود كه به گونه ای تقابل را بین جهانی كه می خواست به آزادی برسد و آلمانی ها ایجاد كرده بود.
برنامه گپ آهنگ، هر شب ساعت 21:00 به مدت 115 از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
گپ آهنگ