گپ آهنگ هر شب از ساعت 21:00 به مدت 115

آخرین وضعیت سیل استان سیستان و بلوچستان

برنامه "گپ آهنگ" دوشنبه 23 دی، با "ادهم كُرد"، مدیركل اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، در خصوص وضعیت سیل استان سیستان و بلوچستان گفتگو كرد.

1398/10/24
09:00

به گزارش رادیو ورزش؛ ادهم كُرد، مدیركل اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، در خصوص وضعیت سیل این استان و كمك رسانی نیروهای امداد گفت: در كل استان سیستان و بلوچستان بارندگی داشتیم كه بی سابقه بود. در بخش شمال استان، خوشبختانه بحث سیل را نداشتیم؛ اما شهرستان های بخش جنوب استان از جمله: نیكشهر، فنوج، سرباز، كنارك، قصرقند، چابهار و سوران درگیر آن بودند.
وی، تأكید كرد: سیل رخ داده واقعاً بی سابقه بود. تا دیروز تقریباً بیش از 400 مسیر روستایی بسته شده بود و نمی توانستیم امدادرسانی كنیم؛ اما امروز با توجه به قطع بارندگی وضعیت تا حدودی بهتر است. نه تنها مردم، حتی دستگاه های دولتی هم نتوانسته بودند امداد رسانی داشته باشند؛ به همین جهت درخواست هلی كوپتر كردند. امشب با حضور استاندار و دكتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در شهرستان سیستان و بلوچستان در خصوص امدادرسانی با هلی كوپتر اقدامات لازم صورت می گیرد.
كرد، افزود: تقاضا داریم مردم كشور عزیزمان كه همیشه یاری گر بوده اند به مردم بلوچستان كمك كنند تا انشالله بتوانند از شرایط حاد موجود خارج شوند.
وی، در پاسخ به این سوال كه به نظر شما كمك رسانی به سیل زدگان به چه شكلی صورت بگیرد، بهتر است، بیان كرد: مردم استان نیازمندیهای اولیه خود را دارند. پتو، چادرهای هلال احمر، غذا و آب نیازهای اولیه آنهاست. مردم، مسئولین و نیروهای سپاه پاسداران حضور پیدا كرده اند. اداره كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به دستور وزیر ورزش كمپ هایی زده است و در 5 شهرستان اقدامات لازم صورت می گیرد. ورزشكاران و قهرمانان سیستان و بلوچستان همكاری لازم را دارند تا بخشی از كمك ها به صورت نقدی و وسایل مورد نیاز كمك رسانی شود.
مدیر اداره كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، تأكید كرد: متأسفانه با توجه به نوع خاك منطقه، آب جمع شده خیلی كم فروكش می كند و امدادرسانی از طریق قایق انجام می شود.
خداروشكر تا به اكنون به جز یك مورد صدمه جانی نداشته ایم. انشالله كه امداد رسانی سریعتر انجام شود تا مشكلات مردم منطقه برطرف شود.
برنامه گپ آهنگ با اجرای هاشمی، هر شب ساعت 21:00 به مدت 115 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
گپ آهنگ