فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

پایان سلطه چین با قهرمانی ایران در جام جهانی ووشو

برنامه "فرزند ایران" روز یكشنبه 20 آبان با حضور دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو به موضوع موفقیتهای درخشان این رشته ورزشی در سطح بین المللی پرداخت.

1397/08/21
09:28

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو پیرامون موفقیت بزرگ تیم ملی ووشو كشورمان در كسب عنوان قهرمانی جام جهانی ووشو اظهار كرد: نهمین دوره رقابتهای جام جهانی ووشو هفته اول آبان ماه در چین برگزار شد و تیم ایران مقام قهرمانی را كسب كرد. در 8 دوره گذشته این رقابتها كه هر دو سال یكبار برگزار می شود؛ همواره مقام نخست در اختیار تیم چین قرار داشت و این اولین باری بود كه كشور دیگری به مقام قهرمانی می رسید. این قهرمانی در طول توفیقاتی بود كه در طول یك دهه گذشته داشتیم.
وی در ادامه افزود: در سال گذشته، در بخش ساندا قهرمان جهان شدیم. امسال در كلیه رده های سنی پایه در مجموع تالو و ساندا قهرمان جهان شدیم. قهرمانی در مسابقات جام جهانی ارزشمند است و نشان می دهد كه سطح ووشو ایران بسیار بالاست. چون در جام جهانی تنها مدال آوران مسابقات جهانی سال قبل می توانند شركت كنند و رقابت بین بهترین بهترینهاست. از 8 ورزشكار اعزامی 7 نفر كسانی بودند كه در جهانی گذشته مدال گرفته بودند و مدالهایشان را تكرار كردند. به دلیل خداحافظی مریم هاشمی از دنیای ورزش پریناز نذیری جایگزین و به این مسابقات اعزام شد كه او هم توانست در اولین حضورش در جام جهانی مدال طلا بدست آورد كه نشان می دهد؛ پشتوانه های ما نیز قوی هستند.
علی نژاد عنوان كرد: در بخش تالو بخصوص در رده های پایه توفیقات زیادی داشتیم. امسال اگر قهرمان جوانان جهان شدیم، مدالهای تالو به ما در این قهرمانی كمك كرد. در غیر این صورت نمی توانستیم قهرمانی جهان را در مجموع تالو و ساندا كسب كنیم. ما آینده خوبی در تالو داریم. با اینكه مسابقات جهانی یكسال دیگر برگزار می شود؛ اردوهای تالو از 14 آبان شروع شده است. ولی در ساندا نیازی نمی بینیم. این توجه ای است كه ما در این بخش داریم تا در تالو هم مثل ساندا درخشش داشته باشیم. البته كار سختی است چون جمعیت كمتری در ایران به تالو می پردازند و رقبای بسیار خوبی هم در شرق آسیا داریم.
برنامه "فرزند ایران" روز یكشنبه 20 آبان با اجرای اكرامی بود. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران