فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

لغو احتمالی اعزام كاراته كاهای جوان به مسابقات آسیایی


برنامه "فرزند ایران" یكشنبه 25 فروردین، با مهران بهنام فر، سرمربی تیم ملی جوانان كاراته، در ارتباط با رقابتهای آتی تیم و شرایط اردویی به گفتگو پرداخت.

1398/01/26
08:04


به گزارش رادیو ورزش، مهران بهنام فر، سرمربی تیم ملی جوانان كاراته، در خصوص مسابقات پیش رو اظهار داشت: 6 تا 9 اردیبهشت ماه مسابقات آسیایی در 3 رده سنی نوجوانان، جوانان و امید در مالزی برگزار می شود. من امسال مسئولیت دو رده سنی جوانان و امید را برعهده دارم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چند مرحله اردو را پشت سر گذاشته اید، بیان كرد: پنجمین مرحله اردوی ما در ارومیه برگزار شد و یك مرحله دیگر تا اعزام پیش بینی كرده بودیم؛ اما به دلایلی شرایط طبق برنامه پیش نرفت. یك هفته دیگر برای حضور در مسابقات باید به سمت مالزی حركت كنیم.
بهنام فر، نیز در پاسخ به این پرسش كه شنیده شده كه قرار است تیم به رقابتها اعزام نشود، آیا این صحت دارد، تصریح كرد: ما از بهمن ماه مسابقات كشوری را داشتیم و 2 مرحله انتخابی برگزار كردیم. علی رغم اینكه برای حضور در مسابقات آسیایی وقت كمی داشتیم و نیز همیشه با كمبود مسابقات تداركاتی كه جزء اصلی ترین نیازهای این رده سنی است، دست و پنجه نرم می كنیم، با توجه به شرایط اقتصادی كشورم سعی كردم همیشه كم توقع باشم و این خلاء را با حضور كاراته كاهای شهرستانی و نخبه جبران كنم.
بهنام فر، افزود: این تیم قهرمان آسیا، جهان و المپیك است. ما هیچ جا نایب قهرمان هم نشدیم و به لطف خدا عملكرد فوق العاده ای داشتیم. انتظار می رفت كه نگاه مثبت وزارت ورزش را داشته باشیم؛ اما متأسفانه تا به اكنون مجوز شورای برون مرزی صادر نشده است. بهانه هم این است كه اعزام هزینه زیادی برای كشور دارد. ما سعی كردیم هزینه ها را به حداقل برسانیم و هیچ بار مالی برای فدراسیون نداشتیم؛ زیرا اغلب شهرستان ها هزینه را تقبل كردند. با كمترین ها ساختیم؛ اما اكنون در آستانه اعزام كه این مسائل پیش می آید، موجب دلسردی است. امیدوارم كه شخص وزیر و دكتر داورزنی به این موضوع رسیدگی كنند.
برنامه فرزند ایران، با اجرای سبحان اكرامی، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران