فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

برترین های ورزش سال از نظر ورزشكاران و مربیان


برنامه "فرزند ایران" یكشنبه 8 اردیبهشت، با مسعود مهدوی نیا، داور و مربی پاراكانو و محمدرضا صفدریان، دارنده مدال طلای مسابقات جام جهانی یخ نوردی و 11 عنوان بین المللی گفتگویی دوستانه انجام داد.

1398/02/09
09:10


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود مهدوی نیا، داور و مربی پاراكانو، در پاسخ به این سوال كه چطور وارد جریان قایقرانی و ورزش كشور شدید، بیان كرد: با توجه به اینكه این رشته در محل زندگی ام آموزش داده می شد، در سنین نوجوانی و از سال 1355 جذب این رشته شدم و از آنجا به بعد این ورزش را ادامه دادم.
وی، درباره فعالیت اخیر خود گفت: اكنون مسابقات انتخابی تیم ملی رفتینگ در اصفهان در حال برگزاری است. بنده از طرف فدراسیون مأموریت پیدا كردم كه به عنوان داور در خدمت این ورزشكاران باشیم.
مهدوی نیا، نیز در پاسخ به این پرسش كه به نظر شما كدام ورزشكاران، مربیان و فدراسیون شایسته كسب عنوان برترین ها هستند، عنوان كرد: فكر می كنم سارا جوانمردی در بخش معلولین و در بین مربیان اوجاقی جزء بهترین ها هستند؛ البته همه عزیزان برای ما قابل احترام هستند و این یك نظر شخصی است. راجع به فدراسیون برتر بهتر است بعداً نظر بدهم.
محمدرضا صفدریان، دارنده مدال طلای مسابقات جام جهانی یخ نوردی و 11 عنوان بین المللی، درباره رشته ورزشی خود گفت: یخ نوردی جزء رشته های زمستانی محسوب می شود كه زیر نظر فدراسیون های كوهنوردی و صعودهای ورزشی در ایران فعالیت می كند. این رشته دو گرایش دارد؛ یكی گرایش سرعت است كه مبنای امتیازدهی و رتبه بندی آن براساس زمانی است كه ورزشكار 15 متر یخ 90 درجه را صعود می كند و گرایش بعدی سختی مسیر است كه ورزشكار از روی دیواره هایی از جنس چوب و گیره هایی كه شبیه سنگ هایی از طبیعت هستند، حركت می كند و مبنای امتیازدهی آن براساس مسافتی است كه طی می شود.
هر ساله مسابقات بین المللی این رشته در كشورهای اروپایی برگزار می شود. خوشبختانه تیم ملی ایران از اولین اعزامی كه از سال 92 داشته تا امروز توانسته در بخش انفرادی و تیمی مقامات بسیار ارزشمندی كسب كند.
وی، نیز در خصوص انتخابات بهترین های ورزش سال اظهار كرد: به نظرم با توجه به مقام هایی كه در سال 97 كسب شده، فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی با ریاست زارعی، فدراسیون برتر است. برترین ورزشكار مرد در سال 97 رضا علیپور، سنگنورد سرعتی ایران است كه دارای 21 مدال جهانی و بین المللی و نیز ركورددار سرعت صخره نوردی است. مربی سال هم مربی خودم پیام رحمان ستایش را معرفی كنم.
برنامه فرزند ایران، با اجرای سبحان اكرامی، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران