فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

نظر یك ورزشی نویس درباره برترین های ورزشی سال 97


برنامه "فرزند ایران" یكشنبه 22 اردیبهشت، با جواد رستم زاده، دبیر ورزشی روزنامه قدس، در خصوص برترین های ورزش سال گفتگو كرد.

1398/02/23
10:42


به گزارش رادیو ورزش؛ جواد رستم زاده، دبیر ورزشی روزنامه قدس، در انتخاب برترین های ورزشی سال 97 گفت: به نظر بنده در سالی كه گذشت، بیرانوند بیشتر از همه ورزشكاران و فوتبالیست های دیگر توانست دل مردم را شاد كند و نیز با توجه به فداكاری و دروازه بانی خوبش در جام جهانی، او را به عنوان بهترین ورزشكار انتخاب می كنم. بهترین ورزشكار زن هم، الهه احمدی را با توجه به طلایی كه در مسابقات مونیخ كسب كرد، معرفی می كنم.
شاهین ایزدیار را با عنایت به 6 طلای با ارزشمندی كه در بخش ورزش معلولین كسب كرد، پدیده سال می دانم؛ زیرا جامعه ورزش ما خیلی به یاد ندارد كه در قسمت معلولین آنقدر پرطلا ظاهر شده باشیم؛ البته با احترام به سیامند رحمان عرض می كنم.
در بخش بانوان، با توجه به اینكه تیم كبدی بانوان در مسابقات آسیایی عملكرد خوبی داشت؛ قدرت های بزرگ دنیا را پشت سرگذاشت و صاحب مدال طلا شد، با افتخار این تیم را به عنوان پدیده انتخاب می كنم.
همچنین با توجه به نتایج بسیار خوب تیم پدیده، گل محمدی، سرمربی این تیم را به عنوان بهترین مربی سال معرفی می كنم. فدراسیون های ما به خاطر كم و كاستی هایی كه به لحاظ مالی برایشان به وجود آمد، شرایط خیلی خوبی نداشتند؛ اما به نظرم فدراسیون كبدی را می توان برترین فدراسیون سال انتخاب كرد.
وی، در پاسخ به این سوال كه به نظر شما در لیگ برتر فوتبال كدام تیم قهرمان می شود، بیان كرد: به نظرم كار پرسپولیس راحت تر است؛ البته این تیم در 6 بازی گذشته، پرسپولیسی نیست كه در 3،4 سال قبل دیدیم؛ اما به هر حال باید به آنها حق بدهیم كه بازیهای آسیایی حضور داشتند؛ فشار زیادی را تحمل كرده اند و بازیكنان از لحاظ ذهنی و بدنی خسته هستند؛ اما به نظرم شرایط كارشان راحت تر از سپاهان است. هرچند سپاهان با بازی در خانه می تواند پیروزی كسب كند؛ ولی شرایط برای قهرمانی پرسپولیس آسان تر است.
برنامه فرزند ایران، با اجرای سبحان اكرامی، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران