فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

گفتگویی با ناطق نوری، دبیر انجمن اسكی روی آب


برنامه "فرزند ایران" یكشنبه 29 اردیبهشت، با عباس ناطق نوری، دبیر انجمن اسكی روی آب، عضو كمیته فنی كنفدراسیون اسكی روی آب آسیا و قهرمان و ملی پوش اسبق این رشته ورزشی، گفتگویی انجام داد.

1398/02/30
09:16


به گزارش رادیو ورزش؛ عباس ناطق نوری، دبیر انجمن اسكی روی آب، درباره این رشته ورزشی و سابقه فعالیت خود گفت: اسكی روی آب حدود 45 سال است كه وارد ایران شده است. پایگاه آن قبل از انقلاب در سد كرج بود. جدیداً هم اسكی بازان زیادی در سراسر كشور فعال هستند. من از سال 70 كه 7،8 سال داشتم، این فعالیت را شروع كردم. در دوران ورزشی ام كه حدود 17 سال در تیم های ملی حضور داشتم، 10 تا 12 قهرمانی كشور را كسب كردم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چطور با این رشته آشنا شدید، بیان كرد: با توجه به اینكه پدرم در اسكی روی آب سابقه زیادی داشت و مسئول اسكی روی آب سد كرج بود، من هم به تبع ایشان به این رشته علاقه مند شدم و ادامه دادم.
ناطق نوری، در پاسخ به این سوال كه انجمن اسكی روی آب عضو كدام فدراسیون است و مدت چند سال است كه در آن عضویت دارد، عنوان كرد: عضو فدراسیون انجمن های ورزشی است. تا سال 89 در فدراسیون قایقرانی عضویت داشتیم. از سالی كه دكتر علیپور در فدراسیون انجمن های ورزشی شروع به فعالیت كرد، اسكی روی آب به فدراسیون انجمن های ورزشی منتقل شد و حدود 9 سال است كه در این فدراسیون مشغول فعالیت هستیم.
دبیر انجمن اسكی روی آب، نیز در پاسخ به این پرسش كه چطور شما در كنفدراسیون اسكی روی آب آسیا سمت گرفتید و حمایت شدید، اظهار داشت: سال 96 در اجلاسی كه در كنفدراسیون آسیا برگزار شد، حضور یافتیم. امتحاناتی برای كمیته فنی بود و ترجیح دادند كه بر اساس سوابق ورزشی و قهرمانی رأی گیری انجام بدهند كه قهرمانان كشورهای مختلف را در این كمیته قرار بدهند؛ به تبع آن من با رأی خوبی جزء 9 نفر اصلی كنفدراسیون آسیا شدم و مهرصادقی، رئیس انجمن اسكی روی آب هم نایب رئیس آسیا شد.
وی، برترین های ورزشی سال 97 از نظر خود را اینطور معرفی كرد: ورزشكار برتر مرد را علیرضا بیرانوند می دانم. ورزشكار برتر خانم ساره جوانمردی را معرفی می كنم. پدیده ورزشی سال كیانی در ووشو و در بین آقایان هم مهدی مهدی خانی از تیم فوتبال پدیده را معرفی می كنم. مربی سال هم به نظرم یحیی گل محمدی از تیم پدیده خیلی خوب كار كرد. فدراسیون برتر به لحاظ كاری و وسعت، به نظرم فدراسیون انجمن های ورزشی بسیار فعال بوده است.
برنامه فرزند ایران، با اجرای سبحان اكرامی، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران