فرزند ایران شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

فرزند ايران

منوچهر نامجو، قهرمان ویلچررانی كشور


برنامه "فرزند ایران" سه شنبه 31 اردیبهشت، با منوچهر نامجو، ملی پوش اسبق تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولین، گفتگویی تخصصی انجام داد.

1398/03/01
08:20


به گزارش رادیو ورزش؛ منوچهر نامجو، ملی پوش اسبق تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولین، در معرفی خود عنوان كرد: بنده اهل آذربایجان غربی هستم. تا اوایل سال 90 در تیم ملی عضویت داشتم و آخرین مدالی كه كسب كردم، در 2 ماده 5 هزار و 1500 متر بود كه طلای كشوری را بدست آوردم. حدود یك ماه قبل هم ركورد حركت با ویلچر بر روی تردمیل با سرعت 10 كیلومتر به مدت 1 ساعت را زدم و ثبت ركورد ملی شد.
وی، در پاسخ به این سوال كه ركورد قبلی حركت با ویلچر به نام چه كسی بوده است، بیان كرد: ركورد قبلی دست كسی نبوده است. در دنیا فقط به عنوان تمرینی و آزمایشی و با فیكس كردن ویلچر بر روی تردمیل انجام شده بود؛ اما كار بنده بدون فیكس كردن و مهار ویلچر بود.
نامجو، نیز در پاسخ به این سوال كه چه شد به فكر ركوردزنی افتادید، اظهار داشت: من حدود 25 سال است كه فعالیت ورزشی می كنم. بنده جدا از فعالیت های ورزشی در فدراسیون جانبازان و معلولین، در خارج از فدارسیون كارهای ثبت ركوردی انجام می دهم؛ مانند كشیدن خودرو با ویلچر، كوهنوردی در ارتفاعات قله توچال و پله نوردی. ركوردی كه از پله نوردی به جای گذاشتم 312 پله بود كه از برج میلاد تهران بالا رفتم.
وی، در معرفی برترین های ورزشی سال از نظر خود گفت: ورزشكار برتر مرد احسان حدادی و ورزشكار برتر بانو حمیده عباسعلی را معرفی می كنم. پدیده سال مهلا مؤمن زاده و شاهین ایزدیار را می دانم. فدراسیون برتر هم فدراسیون جانبازان و معلولین را معرفی می كنم؛ زیرا در مسابقات جاكارتا رده چهارمی را به رده سومی ارتقاء داد.
برنامه فرزند ایران، با اجرای سبحان اكرامی، هر روز ساعت 11:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
فرزند ایران