یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

شكست كره جنوبی مقابل سوئد با كمك داور ویدیویی

برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 29 خرداد ماه با حضور محمد مهرانپور، كارشناس فوتبال به بررسی بازی روز گذشته كره جنوبی و سوئد در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/03/30
11:51

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مهرانپور، كارشناس فوتبال با مثبت خواندن عملكرد كره جنوبی نماینده قاره آسیا در بازی روز گذشته اش مقابل تیم سوئد پیرامون این دو تیم اظهار كرد: بازی سوئد و كره جنوبی تقابل دو نوع فوتبال بود. فوتبال سوئد مبتنی بر قدرت بدنی بالا و دوندگی زیاد است. همانطور كه این تیم در مقابل ایتالیا بازی سختی را داشت و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، 180 دقیقه بدون گل خورده بازی كرد و توانست با حذف ایتالیا به جام جهانی راه یابد. بعلاوه تیم هلند را نیز حذف كرده بود كه نشان می دهد، سوئد تیم كوچكی نیست.
وی ادامه داد: تیم كره جنوبی مبتنی بر سرعت و تكنیك بالای بازیكنانش است كه در باشگاه های اروپایی بازی می كنند. در مجموع دو تیم برای گرفتن 3 امتیاز آمده بودند تا در جام باقی بمانند و برد مكزیك مقابل آلمان نیز امیدواری آنها را دو چندان كرده بود.
مهرانپور در ارزیابی بازی روز گذشته این دو تیم عنوان كرد: تیم سوئد با فشاری كه در 15 دقیقه اول آورد توانست یك مقدار كره جنوبی را عقب بكشاند و كره جنوبی نیز با استفاده از بازیكنان سرعتی خود به دنبال ضد حمله بود. بیشتر بازی در یك سوم میانی برگزار شد و دو تیم به دنبال گرفتن خطا از یكدیگر بودند. چون بازی اول آنها بود، قدری بازی درگیرانه و فیزیكی بود. تیم سوئد بیشتر سعی می كرد كه توپ را به كناره ها ببرد و روی دروازه ارسال كند تا با ضربه سر دو تن از بازیكنانش گل بزند. كره جنوبی هم سعی داشت از پاس های بلند روی دروازه استفاده كند تا با ضربات سر به گل برسد.
این كارشناس تصریح كرد: در نهایت در صحنه خطای بازیكن كره جنوبی در محوطه جریمه كه با استفاده از كمك داور ویدیویی پنالتی تشخیص داده شد، سوئد به گل رسید. سوئد بخوبی باقی زمان بازی را مدیریت كرد تا بازی با نتیجه یك بر صفر به پایان برسد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 29 خرداد با اجرای ابوفاضلی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام