یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

تحلیلی بر برد تیم ژاپن در مقابل كلمبیای 10 نفره

برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 30 خرداد ماه با حضور سیدحسین سیدصالحی، كارشناس فوتبال به بررسی بازی ژاپن در مقابل كلمبیا در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/03/30
14:33

به گزارش رادیو ورزش؛ سیدحسین سید صالحی، كارشناس فوتبال در ارزیابی بازی ژاپن مقابل كلمبیا اظهار كرد: بازی پانزدهم از جام جهانی بین كلمبیا و ژاپن برگزار شد. ژاپن نماینده پرافتخار آسیا با 4 قهرمانی در جام باشگاه های آسیا و 6 دوره حضور در رقابتهای جام جهانی نشان داد كه حریف دست و پا بسته ای در مقابل كلمبیا نیست و در همان دقایق ابتدایی بازی با پرس روی خط دفاع كلمبیا و خطای كارلوس سانچز مدافع تیم ملی كلمبیا به دلیل لمس توپ كه توسط داور بازی با كارت قرمز مواجه شد توانست یك ضربه پنالتی بدست آورد و با ثمر رساندن ضربه پنالتی، بازی را یك بر صفر به نفع خود كند.
وی ادامه داد: روز گذشته ژاپن با بازی خوب و حساب شده خود بخصوص در نیمه دوم توانست با نتیجه 2 بر 1 برنده این بازی باشد. یوشیدا بازیكن قدیمی و با تجربه تیم ژاپن، عنصر حیاتی خط دفاعی در این بازی بود.
سیدصالحی درخصوص مربیان این دو تیم عنوان كرد: آكیرا نیشینو، سرمربی ژاپن كمتر از 2 ماه است كه هدایت تیم را برعهده گرفته است و در این مدت كوتاه بخوبی توانست تیم ژاپن را آماده و راهی جام جهانی كند. ولی در مقابل مربی كلمبیا نتوانست آنطور كه باید تیمش را مدیریت كند. خامس رودریگوئز هافبك تهاجمی تیم فوتبال بایرن مونیخ و آقای گل جام جهانی 2014 را از ابتدا در بازی شركت نداد و این موضوع یكی از عواملی بود كه به لحاظ روحی و روانی در پیكره كلمبیا تاثیر گذاشت.
این كارشناس در آخر یادآور شد: ژاپن در این بازی خیلی توانمند بازی كرد و كلمبیا با این باخت كار سختی را در پیش دارد. این دوره از جام جهانی بازی ها غیرقابل پیش بینی شده اند. بازی سنگال و ژاپن صعود یكی از این نمایندگان را به مرحله بعد رقم خواهد زد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 30 خرداد با اجرای نوروزی و كارشناسی شهاب قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام