یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

نیجریه تیم جوان و با برنامه جام جهانی

برنامه "یك جهان یك جام" روز شنبه دوم تیر ماه با حضور حسینی و سید صالحی، كارشناسان فوتبال به بررسی بازی برزیل و كاستاریكا و همچنین بازی نیجریه و ایسلند در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/02
14:33

به گزارش رادیو ورزش؛ سید حسین سیدصالحی، كارشناس فوتبال، درخصوص بازی نیجریه و ایسلند بیان كرد: نیجریه و ایسلند در حالی به مصاف هم رفتند كه علاوه بر نیجریه تیم آرژانتین هم به دلیل شكست 3 بر 0 مقابل كرواسی نگاه زیادی به این بازی داشت. ایسلند در بازی اول خود موفق شد، آرژانتین نائب قهرمان 2014 را متوقف كند و فوتبال با كیفیت یورو 2016 را به نمایش بگذارد. بازیكن شماره 10 ایسلند بازیكن تاثیرگذار تیم بود و این تیم می توانست با موقعیتهایی كه در نیمه اول ایجاد كرد بازی را ببرد ولی در نیمه دوم نیجریه بود كه توانست با بازی با كیفیت، مزد حملات تركیبی اش را بگیرد و در حركت زیبایی به گل رسیده و تا حدودی حاشیه امنیت ایجاد كند.
وی در ادامه افزود: ولی هر چه گذشت ایسلند به بازی مالكانه، حركات تركیبی و گرفتن میانه میدان روی آورد ولی این نیجریه بود كه یك بار دیگر توسط احمد موسی به گل رسید و به پیروز میدان شد.
این كارشناس تصریح كرد: تیم نیجریه یكی از تیمهای جوان این دوره است كه با برنامه بازی می كند و نسبت به دوره های قبل با انگیزه تر است. بازی دیدنی این گروه مصاف نیجریه و آرژانتین خواهد بود.
مجتبی حسینی، مربی فوتبال دیگر میهمان این برنامه بود كه پیرامون بازی شب گذشته كاستاریكا در مقابل برزیل اظهار كرد: تیم كاستاریكا تیمی است كه براساس دفاع و ضد حمله كار می كند و در این بازی با قرار دادن 5 دفاع، 4 هافبك و تك مهاجم به دنبال این بود كه گل نخورد و تیم حریف را خنثی كند و در لحظه ها و ضد حمله ها به تیم برزیل ضربه بزند. تیم برزیل هم با تركیب هجومی و با سیستم 1-3-2-4 آمد تا بازی را ببرد چون پیروزی در این بازی برایشان خیلی اهمیت داشت.
وی ادامه داد: نیمه اول برزیل نتوانست به بازی سرعت دهد و دفاع فشرده كاستاریكا را باز و خلق موقعیت كند ولی با شروع نیمه دوم توانست یك مقدار سرعت بازی را بالا ببرد و با اضافه كردن یك مهاجم و تغییر سیستم به حالت دو مهاجم، در 5 دقیقه آخر از موقعیت استفاده كند و بازی را 2 بر 0 ببرد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز شنبه دوم تیر با اجرای نوروزی و كارشناسی قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام