یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

تیم ملی فوتبال ایران در آستانه تاریخ سازی بزرگ

برنامه "یك جهان یك جام" روز یكشنبه 3 تیر ماه با حضور امیر حاج رضایی، كارشناس فوتبال به بررسی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار فردای خود در مقابل پرتغال در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/03
15:12

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر حاج رضایی، كارشناس فوتبال با اشاره به اینكه فردا حساس ترین بازی تاریخ فوتبال ایران است پیرامون شرایط پیش از بازی تیم ملی و استراتژی كی روش در این نبرد اظهار كرد: ما در آستانه تاریخ سازی هستیم. جدول و قرعه به نوعی تعیین شده كه می تواند اتفاق بزرگی در تاریخ فوتبال ایران رخ دهد. كی روش اشراف و آگاهی فراوانی نسبت به تیم خودش و كشورش دارد و آنچه لازم است انجام می دهد و جای توصیه ای وجود ندارد.
وی ادامه داد: ما تیم خودمان را بخوبی می شناسیم. تیم ما مبتنی بر دفاع و ضد حمله است. كی روش هم اظهار كرده كه ما طرح دومی نداریم و مسیر گذشته را ادامه می دهیم. شاید همه ما دوست داشته باشیم تیم ما همان بازی بعد از گل دریافتی از اسپانیا را در مقابل پرتغال هم ارائه دهد. بازی كه اسباب سرافرازی ما شد و یكی از بهترین تیمهای جهان و كاندیدای قهرمانی را پریشان و به نتیجه یك بر صفر راضی كرد و در نهایت آنها مجبور شدند كه دست به یك بازی كنترلی بزنند تا نتیجه را حفظ كنند.
حاج رضایی درخصوص وضعیت تیم فوتبال پرتغال بیان كرد: مربی پرتغال می داند كه حریف آسانی را پیش رو ندارد و ایران تیمی است كه از نظر دفاعی سازمان یافته و در ضد حمله فوق العاده و خطرناك است. سطح كیفی پرتغال پائین تر از اسپانیا است ولی دو عنصر حیاتی در اختیار دارد كه یكی "كریس رونالدو"، ماشین گلزنی پرتغال و دیگری "روی پاتریسیو" بهترین دروازه بان یورو 2016 است. این دو نقطه اتكای پرتغال هستند ولی خطوط دیگر كیفیت متوسطی دارند و از دوران اوج خود فاصله گرفته اند.
وی درمورد چگونگی كنترل رونالدو در این بازی اعتقاد داشت: رونالدو بازیكنی است كه از لحظه ها استفاده می كند. این به نظر مربی بستگی دارد كه رونالدو بصورت تیمی كنترل شود یا انفرادی. البته به نظر بنده گزینه دوم یعنی كنترل نفر به نفر بعید به نظر می رسد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز یكشنبه 3 تیر با اجرای ابوفاضلی و كارشناسی خداپرست پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام