یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

تساوی، نتیجه تقابل فوتبال آسیا و اروپا

برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 5 تیر ماه با حضور ناصر ابراهیمی، كارشناس و مربی فوتبال به بررسی بازی شب گذشته ایران در مقابل پرتغال در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/05
15:27

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی ایران در آخرین دیدار خود مقابل پرتغال به تساوی یك بر یك دست یافت و با كسب 4 امتیاز در 3 بازی در رده سوم جدول رده‌بندی قرار گرفت.
ناصر ابراهیمی، كارشناس و مربی فوتبال پیرامون بازی غرور آفرین شب گذشته تیم ملی فوتبال در مقابل پرتغال اظهار كرد: فوتبال ایران و پرتغال تقابل فوتبال آسیا و اروپا است و این دو تیم در روشها با هم متفاوت هستند. تیم پرتغال بیشتر تكنیك و تاكتیك و تیم ایران دوندگی و تاكتیكهای فردی و منطقه ای را مد نظر دارد.
وی ادامه داد: در این بازی ایران با سیستم 1-5-4 و پرتغال با سیستم 2-4-4 بازی می كرد. در سیستم 1-5-4 ، ایران مثل بازی 4 سال پیش در مقابل آرژانتین عقب كشید و در مقابل پاس كاری های تیم پرتغال پی در پی بود. ولی زمانی ایران خودش را شناخت كه گل اول را دریافت كرد و از آن پس از لاك 1-5-4 بیرون آمد و نیم نگاهی هم به دروازه پرتغال داشت و در این زمینه موفق بود و می توانست به گل هم برسد.
ابراهیمی تصریح كرد: در نیمه دوم بازی، پرتغال در 15 دقیقه اول بازی را در دست گرفت تا اینكه به پنالتی رسید و وقتی بیرانوند توانست ضربه پنالتی رونالدو را بسیار عالی بگیرد، تیم ایران از آنجا تا دقیقه آخر، بازی را به پرتغال دیكته كرد. اگر داور قضاوت بهتری داشت و در تصمیمات خود تعلل نمی كرد، ما می توانستیم، پیروز میدان باشیم.
این كارشناس یادآور شد: ما در خط فوروارد دقت عمل نداشتیم و چند موقعیت از جمله موقعیت گلی كه طارمی در آن قرار داشت را از دست دادیم تا بالاخره در دقیقه 90 در ضربه پنالتی به گل تساوی رسیدیم و دل مردم ایران از این نتیجه شاد شد.
ابراهیمی در آخر عنوان كرد: از نظر من تیم ما از 3 بازی نمره قبولی گرفته است. ما باید حرفه ای تر شویم و بیشتر روی تاكتیكها كار كنیم تا تعداد پاسهای ما هم مثل اروپایی ها شود.
برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 5 تیر با اجرای نوروزی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام