یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

نیجریه می توانست به تساوی بسنده نكند

برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 6 تیر ماه با حضور یعقوب وطنی، كارشناس و مربی فوتبال به بررسی بازیهای شب گذشته فرانسه و دانمارك و همچنین آرژانتین و نیجریه در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/06
14:12

به گزارش رادیو ورزش؛ یعقوب وطنی، مربی و كارشناس فوتبال در رابطه با بازی شب گذشته فرانسه و دانمارك اظهار كرد: بازی فرانسه و دانمارك تحت تاثیر نتایج روزهای اول و دوم شكل دیگری پیدا كرده بود. تیم فرانسه خیالش از صعود راحت شده بود و دانمارك هم تا حدودی در این زمینه احساس امنیت می كرد. در این بازی اولین نتیجه صفر بر صفر این دوره جام رقم خورد.
وی ادامه داد: در این بازی، فرانسه استراتژی استراحت دادن به بازیكنان اصلی خود را انتخاب كرده بود و تنها 3 و 4 نفر از تركیب اصلی تیم در زمین بودند كه آنها هم در ادامه كار تعویض شدند تا استراحتی داشته باشند. در ضمن، فرانسه سیستم 3-3-4 خود را به 1-2-3-4 تغییر داد و چند مهره جایگزین را نیز امتحان كرد تا در روزهای سخت از آنها استفاده كند.
این كارشناس در مورد تیم دانمارك گفت: دانمارك هم از لحاظ تكنیكی تیمی كاملا معمولی بود ولی از نظر سرعت و فیزیك بدنی خوب بود. بعلاوه در مواقع حساس بار تكنیكی لازم را نداشت و نهایت پیشرفت دانمارك تا مرحله یك هشتم نهایی خواهد بود.
وطنی درخصوص دیگر بازی شب گذشته یعنی بازی آرژانتین و نیجریه بیان كرد: در تیم آرژانتین احساس به منطق غلبه داشت. تیمی كه از آمریكای جنوبی آمده و ستاره این روزهای فوتبال را در اختیار دارد، سازمان دهی و رعایت اصول كلاسیك فوتبال در آن وجود نداشت و در حد آرژانتین قهرمان جهان نبود. آشفتگی و بی نظمی در اردو در بازی تیم هم اثر گذاشته و باعث شده بود كه آرژانتین خیلی متفاوتی را ببینیم. آرژانتین در خط جلو مهره های خوبی دارد ولی در دروازه و بین مدافعان میانی این تیم ضعفهای زیادی مشاهده می شود.
وی در ادامه عنوان كرد: دیروز آرژانتین بازی را منطقی و تاكتیكی نبرد و اگر نیجریه می توانست بعد از گلی كه زد از فرصتهایش بیشتر استفاده می كرد می توانست گل پیروزی را بزند و فرصت حضور را از آرژانتین بگیرد. ولی نیجریه حرفه ای گری لازم را نداشت و به نتیجه یك بر یك بسنده كرد و در لحظه آخر شرایط را از دست داد. نیجریه حقش از آرژانتین بیشتر بود. ولی با این رویه، آرژانتین در مقابل فرانسه به مشكلات فنی عدیده ای خواهد كرد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 6 تیر با اجرای نوروزی و كارشناسی قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام