یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

حذف اسپانیا، آخرین نماینده گروه مرگ در یك هشتم نهایی

برنامه "یك جهان یك جام" روز دوشنبه 11 تیر ماه با حضور صابر میرقربانی، كارشناس فوتبال به بررسی بازی روز گذشته اسپانیا و روسیه در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/11
15:19

به گزارش رادیو ورزش؛ صابر میرقربانی، كارشناس فوتبال با اشاره به بازی خوب روز گذشته دو تیم اسپانیا و روسیه در این رابطه اظهار كرد: شاید همگان تصور می كردند كه اسپانیا خیلی راحت از سد روسیه عبور می كند ولی این اتفاق نیفتاد. به نظر من تیم اسپانیا حقش بود كه از دور مسابقات حذف شود. بی تدبیری مدیران و مسئولان تیم اسپانیا باعث شد كه یك روز مانده به مسابقات مربی این تیم عوض شود. اسپانیا فقط ساختار تیمی اش مشخص بود و خیلی خوب به هم پاس می دادند. تقریبا 70 تا 80 درصد مالكیت بازی در دست اسپانیا بود.
وی درخصوص علل شكست اسپانیا در این بازی عنوان كرد: میانگین سنی بازیكنان تیم اسپانیا بالا بود. در خط حمله كاستا دیگر مثل همیشه نبود. اینیستا با 35 سال سن توانایی سابقش را نداشت. سیلوا هم سیلوای همیشگی نبود. بعلاوه خلاقیت در تیم اسپانیا وجود نداشت.
میرقربانی در رابطه با تاكتیك بازی تیم روسیه در این بازی گفت: تیم روسیه تیم جنگنده این میدان بود. هر چند از نظر ساختار از اسپانیا ضعیفتر بود ولی مربی اش قبول كرده بود كه بیشتر نمی تواند مالكیت توپ را از اسپانیا بگیرد، پس توپ را به آنها داد و رو به كار دفاعی و برنامه ریزی جهت ضد حمله آورد. این كار بسیار خوب انجام گرفت و مقاومت جانانه روسیه سرانجام درضربات پنالتی به پیروزی این تیم انجامید.
برنامه "یك جهان یك جام" روز دوشنبه 11 تیر با اجرای نوروزی و كارشناسی قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام