یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

بازی ژاپن در مقابل بلژیك، فوتبالی فراتر از آسیا

برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 12 تیر ماه با حضور محمد پنجعلی و ناصر ابراهیمی، مربیان فوتبال به بررسی بازیهای بلژیك در مقابل ژاپن و برزیل در مقابل مكزیك در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/12
14:40


به گزارش رادیو ورزش؛ محمد پنجعلی، مربی فوتبال با اشاره به اینكه در مصاف روز گذشته ژاپن در مقابل بلژیك بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم، در این رابطه اظهار كرد: ژاپن فراتر از آسیا بازی كرد و به نظر من با اشتباه مربی بازی را باخت. ژاپن، 2 بر 0 جلو بود ولی احساسی بازی كرد، درحالیكه باید دو گل را حفظ و روی ضد حمله عمل می كرد كه این اتفاق نیفتاد.
وی ادامه داد: گل اول بلژیك باعث انگیزه این تیم شد و تا ژاپن بخودش بیاید گل دوم را نیز زد. ژاپن در جاهایی اشتباهات فاحش داشت، بخصوص در آخر بازی كه همه تیم رفتند تا گل بزنند ولی با ضد حمله بلژیك كه به گل نشست بازی را واگذار كردند.
پنجعلی با بیان اینكه احتمالا بلژیك به فینال نخواهد رسید، تصریح كرد: ژاپنی ها در حمله خیلی خوب بودند ولی باید یك جایی از بازی توپ را حفظ می كردند و برای حفظ دو گلی كه زدند در زمین خودشان جمع می شدند. در مجموع ژاپن بهترین تیم آسیا بود.
ناصر ابراهیمی دیگر میهمان این برنامه بود كه در مورد بازی برزیل و مكزیك گفت: هر دو تیم حالت شناور حمله و دفاع داشتند. برتری برزیل براحتی به چشم می خورد. چون بازیكنان برزیل از نظر تكنیك و تاكتیك فردی جلو بودند و خط هافبك برزیل بسیار مشخص در هافبك مكزیك بود و مكزیك نتوانست از پس خط هافبك حریفش برآید. بعلاوه ابتكار فردی نیمار نیز نمایان بود.
وی در آخر افزود: امیدوارم بازی این تیمها درسی برای فوتبال ما باشد.
برنامه "یك جهان یك جام" روز سه شنبه 12 تیر با اجرای ابوفاضلی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام