یك جهان یك جام هر روز در زمان جام جهانی از ساعت 11:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

يك جهان يك جام

بازی جذاب بلژیك - فرانسه و درسهایی برای مربیان ما

برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 20 تیر ماه با حضور دكتر بیژن ذوالفقارنسب، مربی و كارشناس فوتبال به بررسی بازی شب گذشته فرانسه و بلژیك در چهارچوب رقابتهای جام جهانی فوتبال 2018 اختصاص داشت.

1397/04/21
11:05

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر بیژن ذوالفقارنسب، مربی و كارشناس فوتبال پیرامون بازی شب گذشته دو تیم فرانسه و بلژیك اظهار كرد: دیشب شاهد بازی حساس و جذاب تیمهای فرانسه و بلژیك بودیم كه مسابقه سخت و پرفشاری برای دو تیم بود و هر دو تیم با آگاهی، اطلاعات و آنالیز خیلی دقیق و حساب شده ای در مقابل هم آرایش دیده بودند. تیم فرانسه كاملا آمادگی داشت كه بازی سختی را انجام دهد و از بازیكنان با تجربه و توانمندتری برخوردار بود.
وی ادامه داد: تیم بلژیك بسیار جوان، با انگیزه و برخوردار از مهارتهای فردی ویژه ای بود. این بازی در حالی با نتیجه یك بر صفر تمام شد كه می توانست گلهای بیشتری هم داشته باشد ولی حساسیت و فشار بالای این مسابقه به گونه ای بود كه بازیكنان توانمند هم نتوانستند از همه مهارتهای خود استفاده كنند.
ذوالفقار نسب تصریح كرد: 10 دقیقه پایانی بازی نیز فوق العاده و جالب بود و شاهد اجرای مهارتهای فردی، توانمندیهای فیزیكی، هوش و ذكاوت دروازه بانها، مدافعان، خط میانی و فوروارد هر دو تیم بودیم. خصوصا دو خط میانی و فوروارد فرانسه و بلژیك كه بمانند بازی پینگ پونگ توپ را رد و بدل می كردند. در آخر، فرانسه با شایستگی تمام توانست بازی را به نفع خود به اتمام برساند و به فینال راه پیدا كند. البته این باخت هیچ چیز از ارزشها و قابلیتهای فوتبالی تیم بلژیك كم نمی كند. بلژیك نشان داد كه با بازیكنانی كه در اختیار دارد می تواند در دوره بعدی جام جهانی برای كشورش افتخار آفرینی كند.
این كارشناس در پایان تاكید كرد: این یك بازی كاملا آموزشی و فراگرفتنی برای مربیان ماست تا از این روشها، تغییرات و چالشهایی كه بین دو تیم وجود داشت و نقش مربیان در اداره بازی بهره برده و به دانش خود بیافزایند.
برنامه "یك جهان یك جام" روز چهارشنبه 20 تیر با اجرای نوروزی و كارشناسی قاسمی پخش شد. این برنامه همه روزه از ساعت 11:35 به مدت 25 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
یك جهان یك جام