جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

مروری بر بازیهای آسیایی 1974 تهران (قسمت دوم)

برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 7 مرداد مروری به بازیهای آسیایی تهران داشت و در ادامه با مهرداد صفرزاده، ملی پوش اسبق و مربی دوچرخه سواری گفتگو كرد.

1397/05/08
07:40

به گزارش رادیو ورزش؛ در بازیهای آسیایی 1974 تهران، كشورمان با 36 طلا، 28 نقره و 17 برنز مقام دوم را بعد از ژاپن كسب كرد. در این دوره، یكی از مدالهایی كه خیلی شیرین بود و در كشورمان بازتاب بسیار زیادی داشت، پیروزی تیم ملی واترپلو بر چین و كسب مدال طلا بود. در وزنه برداری 10 طلا، 11 نقره و 3 مدال برنز كسب شد. تیم ملی فوتبال نیز مقام نخست را كسب كرد. دوومیدانی ما درخشان ترین حضورش را در این دوره از بازیهای آسیایی داشت و 3 طلا، 2 نقره و 3 برنز به دست آورد. بوكس 3 طلا،2 نقره و 5 برنز گرفت. در دوچرخه سواری پیست 1 نقره و 1 برنز و در جاده 2 طلا، 1 نقره و 1 برنز بدست آمد. شمشیربازی هم حضور پر فروغی داشت و 3 طلا، 4 نقره و 3 برنز كسب كرد. تنیس دو نقره آورد و كشتی فرنگی و آزاد موفق شد كه 13 طلا، 5 نقره و 1 برنز بدست آورد.
در این بازیها، جاده چالوس برای برگزاری مسابقات دوچرخه سواری جاده آماده شد و درخشان ترین حضور دوچرخه سواری كشورمان را در جاده داشتیم و مقامهای اول تا سوم نصیب ركابزنان كشورمان شد كه رقابت جالبی بین ایرانی ها در مسابقات آسیایی جاده بود.
مهرداد صفرزاده، مربی و ملی پوش اسبق دوچرخه سواری كه در بازیهای آسیایی 1986 سئول در تیم ملی ركاب زد پیرامون رقابتها در بازیهای آسیایی بیان كرد: در سطح آسیا، دو رقابت مهم قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی را داریم. معمولا تیمها در قهرمانی آسیا نفرات جوانتر خود را شركت می دهند تا آنها را محك و ارزیابی كنند و نفرات قویتر را در بازیهای آسیایی شركت دهند تا مدالهای بیشتری كسب نمایند.
وی كه در بازیهای آسیایی بوسان مربیگری تیم ملی را برعهده داشت درخصوص عملكرد تیمش در آن دوره عنوان كرد: در بازیهای آسیایی بوسان در رشته 40 كیلومتر تعقیبی تیمی توانستیم مدال نقره بگیریم. ما سالها در ماده تعقیبی تیمی صاحب مدال بودیم ولی براحتی از این رشته دور شدیم و حتی شركت كننده هم معرفی نمی كنیم.
وی در آخر یادآور شد: در حال حاضر یك مقدار تخصص ها از ورزش دور شده است و افرادی كه بازنشسته شده اند، باز هم در مسند فدراسیونها هستند و جای جوانترها و متخصص ها را گرفته اند. در حالیكه افراد متخصص و دلسوزی بسیاری در ورزش داریم.
برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 7 مرداد با اجرای كاظم زاده و كارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018