جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

كار سخت ووشو در بازیهای آسیایی جاكارتا

برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 8 مرداد مروری داشت به بازیهای آسیایی 1978 بانكوك و در ادامه با حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو درخصوص وضعیت تیمش به گفتگو پرداخت.

1397/05/09
07:43

به گزارش رادیو ورزش؛ تایلند بعد از میزبانی بازیهای آسیایی در سالهای 1966 و1970 بار دیگر در سال 1978 میزبانی بازیهای آسیایی را برعهده گرفت. در آن زمان تایلند تاسیسات ورزشی نسبتا خوبی را احداث كرده بود و رویدادهای مختلفی را میزبانی می كرد. دلیل این كار تایلندی ها این بود كه آنها به این نتیجه رسیده بودند كه ورزش عامل مهمی برای معرفی كشورشان و درنتیجه جذب گردشگر و افزایش درآمد است.
در این دوره از بازیها 3842 ورزشكار از 25 كشور حضور داشتند و در 19 رشته ورزشی به رقابت پرداختند. در این بازیها، به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و شرایط خاصی كه در كشور وجود داشت، ورزشكاران ما حضور نداشتند. ژاپن با 70 طلا مقام نخست را كسب كرد و چین و كره جنوبی دوم و سوم شدند.
حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو میهمان این برنامه بود كه پیرامون وضعیت آماده سازی تیمش برای حضور در بازیهای آسیایی اظهار كرد: تیم ما از 10 تا 22 مرداد آخرین مرحله اردوی آماده سازی را در آكادمی ووشو پشت سر خواهد گذاشت و بلافاصله عازم بازیهای آسیایی می گردد. تاكنون 7 مرحله اردو داشتیم. مسابقات جام پارس كه با حضور 8 كشور قدرتمند جهان و دو تیم داخلی برگزار شد، مسابقات تداركاتی خوبی برای ما بود. بعلاوه یك اردوی تداركاتی یك ماهه نیز با تیم ملی اندونزی داشتیم. در مجموع فدراسیون حمایتهای خوبی از ما داشت.
وی در ادامه افزود: ورزشكاران ما در 4 وزن در بازیهای آسیایی شركت می كنند. رضا سبحانی، عرفان آهنگریان، فرود ظفری و محسن محمد سیفی ووشوكاران تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی هستند كه در فرآیند انتخابی و مسابقات رسمی انتخاب شدند. تفاوت این دوره با دوره های قبلی این است كه مسابقات فقط در 4 وزن برگزار می شود درحالیكه دوره های قبل 5 وزن بود كه 4 وزن مجاز به شركت بودند. در این دوره وزن 75 كیلو حذف شد كه به ضرر ما بود چون در این وزن صاحب مدال طلا بودیم. از لحاظ شرایط روانی، تكنیكی و جسمانی شرایط خوبی داریم. ما همیشه در مسابقات جهانی از 70 كیلو به بالا مقام می آوردیم ولی اینجا مسابقات زیر 70 كیلو است كه كار ما را سخت می كند ولی ما تمام تلاشمان را برای كسب عنوان خواهیم كرد.
برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 8 مرداد با اجرای نوروزی و كارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018