جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

قایقرانی با 12 رشته نیازمند نگاه ویژه مسئولان

برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 15 مرداد مروری بر بازیهای آسیایی 2006 دوحه قطر داشت و در ادامه با یكی از ملی پوشان قایقرانی آبهای آرام گفتگو كرد.

1397/05/16
09:43

به گزارش رادیو ورزش؛ بازیهای آسیایی 2006 یعنی پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی در دوحه قطر برگزار شد. در این بازیها 9520 ورزشكار از 45 كشور حضور داشتند. این كشور كوچك عربی میزبانی آبرومندی داشت. هر چند كه داوریهای مرتبط با ورزشكاران قطری یكی از حرف و حدیثهای جدی بازیهای آسیایی دوحه بود. چین با تدارك عظیمی كه دیده بود تا برای میزبانی المپیك 2008 خود را محك بزند توانست با 316 مدال رتبه نخست را كسب كند و با فاصله زیادی كره جنوبی و ژاپن دوم و سوم شدند. ایران نیز با 11 طلا، 15 نقره و 22 برنز و مجموع 48 مدال ششم شد. ورزشكاران ما در رشته های كشتی، وزنه برداری، تكواندو، پرتاب دیسك، بوكس و كاراته صاحب مدال طلا شدند.
علی آقا میرزایی، ملی پوش قایقرانی در آبهای آرام میهمان تلفنی این برنامه بود كه درخصوص وضعیت آمادگی تیم ملی قایقرانی بیان كرد: تیم از وضعیت خوبی برخوردار است. از آذر سال پیش در اردو بسر می بریم. چند مربی آلمانی به تیم ملی پیوسته اند تا با علم روز دنیا پیش رویم. قایقرانی ورزش اروپاست و بكارگیری مربیان خارجی كمك شایانی به تیم كرده است.
وی ادامه داد: شرایط خوبی پیدا كرده ایم و از نظر تمرینات استقامتی نتایج خوبی بدست آوردیم. امیدواریم در بازیهای آسیایی هم مدالهای خوبی كسب كنیم. رقبای سرسختی مثل چین، قزاقستان، ژاپن و كره داریم. بعلاوه سال بعد هم انتخابی المپیك است و همه تیمها می خواهند در بازیهای آسیایی خودی نشان دهند.
آقا میرزایی در آخر درخواست كرد: رئیس فدراسیون تا جایی كه امكان داشت درخواست های ما را فراهم كرد تا با آمادگی خوبی به مسابقات اعزام شویم. درخواست اكثر ورزشكاران از وزیر و كمیته ملی المپیك این است كه نگاه ویژه تری به رشته قایقرانی شود. قایقرانی 12 رشته دارد كه می تواند مدالهای زیادی بیاورد و در رنكینگ ایران تاثیرگذار باشد. بعلاوه قایقرانی را جز ورزشهای تیمی حساب نكنند و در موقع اهدای جوایز مدال طلایی كه می گیریم، تقسیم بر دو نشود چون این موضوع از نظر روحی و روانی اثر گذار است. ما تمام مدت در اردو هستیم و درآمد دیگری نداریم.
برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 15 مرداد با اجرای نوروزی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018