جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

اولین حضور بانوان اسكواش در بازی های آسیایی

برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 21 مرداد با حضور بابك فقیر، نائب رئیس فدراسیون اسكواش به بررسی وضعیت تیمهای ملی اسكواش بانوان و آقایان كشور برای حضور در بازیهای آسیایی اختصاص داشت.

1397/05/22
00:28

به گزارش رادیو ورزش؛ بابك فقیر، نائب رئیس فدراسیون اسكواش پیرامون تاریخچه اسكواش در بازیهای آسیایی اظهار كرد: رشته اسكواش از بازیهای آسیایی 1998 تایلند به مسابقات آسیایی اضافه شده است. اولین دوره تنها مسابقات انفرادی بود و از دوره بعد مسابقات تیمی هم اضافه شد. كشور ما در اولین و دومین دوره مسابقات اسكواش بازیهای آسیایی حضور داشت ولی چون مدالی كسب نشد، در دوره های بعدی ورزشكاری اعزام نشد. تا اینكه امسال، در مسابقات قهرمانی آسیا، مردان اسكواش ما مقام سوم را كسب كردند و بانوان ما ششم شدند. درنتیجه كمیته ملی المپیك هم موافقت كرد كه ورزشكاران این رشته در بخش بانوان و آقایان در جاكارتا حضور پیدا كنند كه این اولین حضور بانوان ما در بازیهای آسیایی است.
وی در ادامه افزود: در بازیهای آسیایی جاكارتا 12 تیم در بخش مردان و 12 تیم در بخش زنان شركت دارند. علیرضا شاملی و سجاد زارعیان در بخش انفرادی مردان و فرشته اقتداری و حدیث فرزاد در بخش انفرادی بانوان از كشورمان شركت می كنند. ما در بخش تیمی مردان شركت كننده نداریم ولی بانوان در بخش تیمی نیز حضور دارند كه غزاله شرف پور به جمع بانوان اعزامی اضافه می شود.
فقیر تصریح كرد: كشورهای مالزی و پاكستان بهترین عناوین اسكواش آسیا را دارند و هنگ كنگ و هند هم در سالهای اخیر به مدعیان این رشته اضافه شده اند. امیدواریم ورزشكاران ما در انفرادی جز 8 نفر برتر قرار گیرند. سن ورزشكاران ما 19 و 20 سال است و این بازیها تجربه خوبی برای آنها خواهد بود. درصورتیكه در 4 سال آینده شرایط مطلوبی را فراهم آوریم و اردوها و مسابقات خوبی برگزار گردد می توانیم در دوره های بعدی بازیهای آسیایی صاحب عنوان شویم.
برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 21 مرداد با اجرای كاظم زاده و كارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018