جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

دو تیم دو طلا، گفتگو با رئیس فدراسیون كبدی

برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 12 شهریور با حضور عباس خواجه اورسجی، رئیس فدراسیون كبدی به موضوع عملكرد بسیار مطلوب این رشته در بازیهای آسیایی جاكارتا اختصاص داشت.

1397/06/13
15:19

به گزارش رادیو ورزش؛ عباس خواجه اورسجی، رئیس فدراسیون كبدی كه با كسب دو مدال طلا در دو بخش بانوان و آقایان بهترین عملكرد ممكن را در بازیهای آسیایی جاكارتا داشت پیرامون اقدامات این فدراسیون برای آماده سازی تیمهای ملی كبدی اظهار كرد: خوشبختانه لطف خدا، تلاش بازیكنان، دعای خیر مردم، كمك وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك دست به دست هم داد و این اتفاق خوب رقم خورد. این فرآیندی تخصصی، علمی و كارشناسی شده بود. ما بعد از مسابقات قهرمانی آسیا كه در گرگان برگزار شده بود، صاحب دو مدال برنز شدیم كه نگرانی زیادی را برایمان بهمراه داشت. بعد از آن نقاط ضعف و قوت تیم ملی و همچنین سایر كشورها را بررسی كردیم. اردوها را بشكل كاملا علمی شروع كردیم. بهترین بازیكنان و مربیان انتخاب شدند. برنامه ریزی اردویی خیلی خوبی صورت گرفت. بعلاوه از مربیان بدنساز تحصیل كرده و با تجربه و روانشناس ورزشی هم در كنار تیم ملی بهره بردیم. حتی محل برگزاری اردوها در مكانهایی بود كه به افزایش توان بازیكنان كمك كند و با شرایط آب و هوایی جاكارتا نزدیك باشد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر اتحاد، یكدلی و انسجامی كه در تیم ملی شكل گرفته بود به كسب این دو مدال ارزشمند كمك كرد.
اورسجی درخصوص مربیان كبدی تیمهای بانوان و آقایان گفت: مربیان هندی در بحث آموزش رتبه یك جهان هستند و فنون ریز و مهارت خاصی را آموزش می دهند كه این امر به روند رو به رشد كبدی كشور ما كمك كرد. برخی از آنها ممكن است در كوچینگ ضعیف باشند ولی از نظر آموزش قوی هستند. شایلا جین، سرمربی تیم بانوان در مسابقات آسیایی گرگان هم سرمربی تیم ملی بود. ما تصمیم گرفتیم كه در بازیهای آسیایی جاكارتا هم سرمربی باقی بماند تا با تجربه و شناختی كه دارد، تیم را هدایت كند. ما در بخش آقایان به پختگی رسیده ایم و در لیگ ستارگان جهان نیز بازیكنانی را داریم. غلامرضا مازندرانی هم چند دوره سرمربی تیم ملی بود و همچنین كوچینگ خوبی دارد. همه این عوامل باعث شد كه ما در هر دو بخش بانوان و آقایان بهترین نتیجه را بگیریم.
برنامه "جاكارتا 2018" روز دوشنبه 12 شهریور با اجرای نوروزی و كارشناسی چراتی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018