جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

حضور 35 درصدی بانوان در كاروان پاراآسیایی

برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 8 مهر با حضور دكتر فاطمه رخشانی، نائب رئیس كمیته ملی پارالمپیك به موضوع وضعیت كاروان ورزشی جانبازان و معلولین برای اعزام به پاراآسیایی جاكارتا اختصاص داشت.

1397/07/09
09:03

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر فاطمه رخشانی، نائب رئیس كمیته ملی پارالمپیك با مثبت خواندن روند آماده سازی كاروان ورزشی برای حضور در پاراآسیایی جاكارتا اظهار كرد: ما طبق برنامه پیش می رویم. اردوها بموقع انجام شده اند و همه ورزشكاران با آمادگی و توان زیاد در مسیر جاكارتا هستند. امیدواریم با حمایت رسانه و دعای مردم نتایجی كه حق ورزشكاران ماست حاصل گردد.
وی تصریح كرد: با توجه به شرایط اقتصادی پیش رو، برای اولین بار جمعیت اعزام بسیار انقباضی و خیلی كم شده است. ولی تنها چیزی كه همیشه مد نظر بوده "همراه ورزشكاران" است. در رشته های بوچیا و دوومیدانی نابینایان نیاز به همراه وجود دارد كه در این رابطه كاهش نداشتیم. معمولا ورزشكاران نیاز به همراه خاصی ندارند و می توانند ویلچرشان را هدایت كنند ولی كسانی كه نیاز به همراه داشتند در این زمینه با مشكلی مواجه نیستند.
رخشانی در ادامه افزود: 7 نفر اعضای هیئت رئیسه كمیته ملی پارالمپیك و همچنین مسئولان فدراسیونها نیز در كاروان ورزشی حضور دارند. البته هریك از این افراد بیش از یك مسئولیت راپذیرفته اند تا تعداد اعزامها كم شود و هزینه ها كاهش پیدا كند. ولی در مجموع ورزشكاران ما با مشكلی روبرو نیستند.
وی با اشاره به افزایش 35 درصدی حضور بانوان در این دوره از مسابقات در این رابطه بیان كرد: در مقایسه با بازیهای آسیایی گذشته این دوره تعداد شركت كنندگان خانم كشورمان افزایش یافته است. آخرین آمار حضور بانوان 24 درصد بود كه در این دوره به 35 درصد رسیده است. كمیته بین المللی پارالمپیك علاقمند است كه حداقل 30 درصد ورزشكاران شركت كننده كشورها، خانم باشند كه ما از این میزان فراتر رفته ایم. البته كشورهای چین و ژاپن از نظر درصد از ما بیشتر هستند.
برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 8 مهر با اجرای كاظم زاده بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018