جاكارتا2018 شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:05 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

جاكارتا2018

افزایش علاقمندی و انگیزه در شنای معلولین با موفقیت شاهین ایزدیار

برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 22 مهر با حضور رئیس انجمن شنای جانبازان و معلولین به موضوع موفقیت شاهین ایزدیار، ملی پوش شنا در پاراآسیایی جاكارتا و اقدامات این انجمن برای حضور موفق شناگران در رقابتهای بزرگ بین المللی پرداخت.

1397/07/23
08:14

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدحسین اقبالی، رئیس انجمن شنای جانبازان و معلولین با اظهار خوشحالی وصف ناپذیر خانواده شنا از موفقیت شاهین ایزدیار و كسب 6 مدال طلا و 1 نقره پاراآسیایی جاكارتا در این خصوص بیان كرد: این موفقیت حاصل 18 سال زحمت شنای جانبازان و معلولین است و با یك كار تیمی خوب، این نتایج حاصل شد. در پاراآسیایی جاكارتا 4 شناگر معلول و 2 شناگر كم بینا و نابینا شركت داشتند كه با توجه به رنكشان انتخاب شده بودند. همه تیم اعزامی طبق رنك آسیایی خود صددرصد شانس مدال داشتند ولی به دلیل ادغام بعضی كلاس بندیها از طرف میزبان كه دیر هم اعلام شد، شناگران پر امید نتوانستند مدالهایی كه انتظار داشتیم را به دست آورند.
وی درخصوص نحوه محاسبه پاداش شاهین ایزدیار گفت: پاداش این ورزشكار براساس جدول وزارت ورزش محاسبه و همچنین با پاداش پای سكو جمع می شود.
اقبالی در ادامه عنوان كرد: متاسفانه شنا از 2010 گوآنجو رها شد و اهمیتی بدان داده نمی شد. شاهین ایزدیار بجز اردوی مجارستان در هیچ اردوی متمركزی شركت نداشت. اردوی مجارستان كه ایزدیار و محمدحسین كریمی همراه دو مربی شركت داشتند؛ اردوی بسیار مفیدی بود و جدا از مسائل فنی، از نظر روحی و روانی برای دو شناگر ما تاثیرگذار بود.
وی تاكید كرد: افق ما پارالمپیك 2020 است. شاهین برنامه های خود را ادامه خواهد داد. او بشكل حرفه ای تمرین می كند. هزینه بدنساز را خودش پرداخت كرده است؛ ماساژور اختصاصی دارد؛ مكمل ها را تحت نظر پزشكان متخصص مصرف می كند و زمانبندی تمریناتش حرفه ای است. دیگر شناگران ما هم اگر حرفه ای كار كنند؛ قطعا نتیجه می گیرند.
اقبالی اعلام كرد: استعدادهای خوبی در كلاس شاهین داریم. با توجه به انگیزه و علاقمندی كه ایجاد شده درصورت برنامه ریزی، برگزاری اردو و در اختیار داشتن امكانات قطعا در دوره بعد نتایج بیشتری كسب خواهیم كرد.
برنامه "جاكارتا 2018" روز یكشنبه 22 مهر با اجرای قاسمی بود. این برنامه به آخرین اخبار مسابقات آسیایی و تاریخچه حضور رشته های مختلف ورزشی می پردازد و ساعت 16:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جاكارتا2018