محیط زیست شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

محيط زيست

الزامات طبیعت گردی با ماشین آفرود


برنامه "محیط زیست" شنبه 8 دی، با حسین علی محمدی، از فعالان طبیعت گردی، درباره طبیعت گردی و نكاتی كه آفرودسواران باید رعایت كنند، توضیحاتی را بیان كرد.

1397/10/09
10:41


به گزارش رادیو ورزش؛ حسین علی محمدی، از فعالان طبیعت گردی، در خصوص الزامات لازم برای طبیعت گردی با ماشین آفرود، عنوان كرد: به جرأت می توان گفت بالای 95 درصد آفرود سوارانی كه وارد طبیعت می شوند، عاشق طبیعت هستند. بسیاری از آفرودسواران با اكوسیستم ها و شرایط مختلف آشنا هستند و حتی می توان گفت هر یك از آنها لیدر قوی شناخته می شوند.
در طول این سالها بنده و بسیاری دیگر از دوستان فعالیت زیادی برای بحث فرهنگ سازی داشته ایم و توانسته ایم این فرهنگ سازی را انجام دهیم. نكات زیادی بیان شده و بسیاری معتقد هستند كه جز رد لاستیك هیچ چیز دیگری در طبیعت به جای نگذاریم.
وی به ارائه نكاتی پرداخت و بیان كرد: افرادی كه به طبیعت می روند، هیچ گاه نباید زباله های خود را بیرون از ماشین آویزان كنند؛ زیرا در حركت و تكان های شدیدی این زباله ها در طبیعت رها می شوند. تمام تلاش افراد این باشد كه زباله ای كه ایجاد می كنند را كامل با خود بازگردانند. اكثر آفرودسواران در ماشین های خود كیسه های زباله بزرگ دارند.
وقتی به طبیعت سفر می كنیم و با زباله هایی مواجه می شویم، چه اشكالی دارد كه آنها را برداریم و به همراه خود داخل شهرها بیاوریم.
علی محمدی افزود: نكته دیگری كه باید مورد توجه قرار داد، این است كه ماشین ها را از حالت استاندارد كارخانه خارج نكنیم. داشتن سپر آفرودی و خیلی از وسایل دیگر ملزومات ضروری سفر نیستند. كشوری مثل استرالیا و بسیاری دیگر از كشورهای دیگر شاید از این نكته استفاده كنند؛ اما در كشور ما این سپرها می تواند به محیط زیست و حیوانات آسیب بزند و موجب مرگ و میرهای ناگواری شود.
برنامه محیط زیست، كاری از گروه علوم ورزشی است كه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
محیط زیست