جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

نگاهی به تیم های راه یافته به نیمه نهایی جام ملت ها


برنامه "جام آسیایی" شنبه 6 بهمن، با دكتر ماجدی، كارشناس فوتبال، درباره وضعیت تیم های صعود كننده به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا به گفتگو پرداخت.

1397/11/07
09:12


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر ماجدی، كارشناس فوتبال، در پاسخ به این سوال كه به نظر شما دلیل حضور 3 تیم از غرب آسیا در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا چه چیزی می تواند باشد، عنوان كرد: وقتی به نفرات، نوع بازی و استراتژی تیم ها نگاه می كنیم، متوجه می شویم تیم های شرق آسیا بیشتر با جوان كردن تیم، خود را برای حضور جدیتر در مسابقات مقدماتی جام جهانی آماده می كنند و از نیروهای جوان برای كسب تجربه استفاده می كنند تا در رقابتهای جام جهانی بازیهای بهتری را انجام دهند.
تیم ملی كشور ما این جوانگرایی را قبل از جام جهانی انجام داد و تجربه بسیار خوبی را در جام جهانی داشت. به اعتقاد من تیم ما یك سر و گردن از تمام تیم هایی كه در جام ملت های آسیا حضور پیدا كرده اند، بالاتر است و علت آن شلاق های محكمی است كه در جام جهانی خورده است. تیم با اعتمادبنفس و خیلی خوب بازی می كند.
وی، تصریح كرد: تیم امارات میزبان این دوره از مسابقات است و چاشنی شانس هم همراهش بوده و توانسته تا به اینجای كار ادامه بدهد. قطر تیم یكدست و یكپارچه ای را تشكیل داده است و با استراتژی گل نخوردنی كه در دستور كار قرار داده، خود را تا اینجا رسانده است.
ژاپن هم تیمی است كه در آرامش و بحث فلسفه انضباطی كه نه تنها در تیمش بلكه در كشورش وجود دارد، هر ساله در این بازیها شركت می كند و امسال هم حضور پیدا كرده است. تیم هایی مانند كره جنوبی و استرالیا با بدشانسی نتوانستند در این دوره جزء چهار تیم قرار بگیرند و به نظرم بازیهای خوبی را انجام دادند. نباید این را فراموش كرد كه هر چقدر كار تاكتیكی و تكنیكی انجام دهیم؛ اما شانس همراهمان نباشد، باید از دور مسابقات حذف شویم.
دكتر ماجدی، در پاسخ به این سوال كه در چند روز اخیر با توجه به مشخص شدن تیم های نیمه نهایی، یك سری افراد معتقدند موفقیت تیم ملی به خاطر ضعیف بودن رقبایش بوده است و یك سری هم می گویند این اتفاق به خاطر پیشرفت تیم ملی بوده است، نظر شما در این خصوص چیست، بیان كرد: من همه این موارد را كنار هم قرار می دهم و می گویم قرعه كشی و شانس یكی از نكات مثبت برای هر تیمی است. اینكه تیم های دیگر خود را آماده می كنند، نكته مثبتی برای تیم ماست. ما در برابر اسپانیا و پرتغال كه بازی كردیم به اعتمادبنفس صد در صد رسیدیم و تیم های عربی و شرق آسیا كه امروز برابر ما بازی می كنند، آن قدرت و توان را ندارند.
وی، ادامه داد: ما باید این مطلب را بپذیریم كه تیم ملی كشورمان خارج از هر بحثی، یك كلاس بالاتر از دیگر تیم ها بازی می كند. در بازیهایی كه تا به امروز رصد كردم، قدرت هیچ تیمی را اینطور ندیدم كه از دقیقه اول تا پایان هجومی بازی كند و تنها تیمی كه چنین عملكردی داشته، تیم ملی ایران بوده است. بنده ایمان دارم كه قهرمان این دوره از مسابقات خواهیم بود.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است كه با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی