جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

بعد از گل اول نتوانستیم منطقی بازی كنیم

برنامه "جام آسیایی" سه شنبه 9 بهمن، در گفتگو با رسول كربكندی، مربی و كارشناس فوتبال، به تحلیل عملكرد تیم ملی ایران برابر ژاپن اختصاص داشت.

1397/11/10
09:00

به گزارش رادیو ورزش؛ رسول كربكندی، مربی و كارشناس فوتبال، در خصوص آخرین بازی تیم ملی كشورمان در جام ملت های آسیا مقابل ژاپن اظهار كرد: تا قبل از گل اول، تقریباً بازی پایاپایی را مشاهده می كردیم و از تیم حریف خیلی بدتر نبودیم. كار غیرحرفه ای كه بازیكنان ما انجام دادند و عملكرد حرفه ای بازیكن ژاپن باعث شد گل بخوریم. بعد از دریافت گل ما دیگر تیم نبودیم و مطابق میل حریف بازی كردیم. آنها هم با توجه به شناختی كه روی تیم ما داشتند، برنامه كاری خود را روی ضد حمله گذاشتند و توانستند به ما 3 گل بزنند؛ هرچند كه می توانستند گل های بیشتری وارد دروازه ما كنند.
این كارشناس فوتبال، افزود: متأسفانه آرزوی 40 ساله ما باز هم محقق نشد و بازی را به حریفی واگذار كردیم كه خیلی با برنامه و حساب شده وارد جام شده بود. ژاپن با توجه به جوانگرایی كه انجام داده بود، آینده نگری خیلی خوب داشت و حتی شاید خودشان هم باورشان نمی شد كه تیم ایران را با این نتیجه شكست دهند. به هر حال نتیجه غیر منتظره ای بود كه فكر می كنم مردم ایران هنوز تو شوك این نتیجه هستند.
وی، در پاسخ به این سوال مجری برنامه كه مگر می شود تیمی كه 8 سال با یك مربی كار كرده است، بعد از دریافت گل آنقدر نظم تیمی اش بهم بریزد و از نظر روحی و روانی دچار افت شود، بیان كرد: ما مردم ایران خیلی انسان های احساسی هستیم. وقتی گل خوردیم، دیگر نتوانستیم جای احساسات خود را با منطق عوض كنیم و با احساس پیش رفتیم. بدون برنامه جلو رفتیم كه فقط گل را جبران كنیم و مطابق میل حریف بازی كردیم و آنها هم از این فرصت سود كافی را بردند.
كربكندی، در انتقاد از عملكرد كی روش گفت: وقتی نظم تیمی بهم ریخت، این انتظار از كی روش می رفت كه تغییراتی را ایجاد كند. از نظر فنی به نظرم یك مقدار تیم را ترسو و دفاعی چیده بود. اگر كی روش یك مقدار تفكر حمله ای بیشتری داشت و از بازیكنان حمله ای بیشتری استفاده می كرد، شاید بهتر بود. این درست نیست كه مدام ایراد بگیریم؛ اما در مجموع در هر شكست و پیروزی نمی شود كه كادر فنی را دخیل ندانیم.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است كه با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی