جام آسیایی شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 40دقیقه

رادیو ورزش

جام آسيايي

بررسی عملكرد هشت ساله كی روش در تیم ملی


برنامه "جام آسیایی" پنج شنبه 11 بهمن، با مسعود اقبالی، مربی و مدرس AFC، درباره عملكرد كی روش در طول 8 سال حضور در كادر تیم ملی به گفتگو پرداخت.

1397/11/13
08:56


به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود اقبالی، مربی و مدرس AFC، در خصوص عملكرد كی روش در طول 8 سال حضور در كادر تیم ملی كشورمان بیان كرد: كی روش با تفكرات و ذهنیت های حرفه ای وارد فوتبال ایران شد. او كسی است كه در جامعه فوتبال بین المللی سوابق بسیار خوبی دارد و در تیم های بزرگ دنیا كار كرده است. به هر حال فدراسیون فوتبال و سازمان ورزش وقت كشورمان تصمیم گرفتند كه مربی برجسته ای را وارد كشور كنند تا تحولی در ساختار فوتبال كشور ایجاد شود.
وی، تصریح كرد: زمانیكه كی روش به ایران آمد و با شرایط موجود آشنا شد به این جمع بندی رسید كه امكانات سخت افزاری و نرم افزاری ما آنطور كه باید باشد، نیست و كاملاً متفاوت از فوتبال حرفه ای است. به همین جهت تلاش كردند كه تا حدودی تغییراتی را در زمینه های مختلف ایجاد كنند و در مجموع بستری برای آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2014 و 2018 مهیا كنند.
در این زمینه تصمیم گرفتند بازیكنانی از لیگ خودمان را جذب كنند. بعد از اینكه چندین بازی تداركاتی با تیم های ضعیف آفریقایی و آسیایی انجام دادند و نتایج نه چندان مطلوبی كسب كردند، تصمیم گرفتند از كشورهای دیگر لژیونرهایی را جذب كنند. به تدریج در طول 7،8 شرایط كیفی تیم بهبود پیدا كرد و اكنون تیم ملی داریم كه نسبت به 7 سال گذشته بهتر شده است. البته تغییرات عمده ای هم صورت نگرفته است و شاید در كل 3 یا 4 بازیكن تغییر داده شد و تیم را به جام جهانی 2018 اعزام كردند. در این جام هم نتایجی مانند دوره قبل كسب شد و در دور مقدماتی اوت شدیم.
اقبالی، عنوان كرد: در اصل اگر بخواهیم به محتوا توجه داشته باشیم، در طول این مدت نتایج مطلوبی بدست نیاورده ایم. متأسفانه رسانه های ما خیلی بزرگنمایی كردند و تلاش كردند از كی روش یك بت بسازند. كی روش مربی حرفه ای و آگاهی است؛ اما وقتی بستر مهیا نباشد، بهترین مربی دنیا هم كه استخدام كنید نمی تواند به نتیجه ایده آل برسد.
برنامه جام آسیایی، ویژه برنامه هفدهمین دوره جام ملت های آسیا است كه با اجرای نیلوفر اردلان، همه روزه به جز جمعه ها ساعت 11:00 به مدت 40 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
جام آسیایی