دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

كارشناس ارشد مدیریت و حقوق ورزشی در گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان كرد نیم درصد گردش اقتصاد ایران در اختیار صنعت ورزش

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 12 تیر، با صادق رئیسی کیا، کارشناس ارشد مدیریت و حقوق ورزشی، درباره بحث مدیریت ورزشی به گفتگو پرداخت.

1398/04/12
18:04

به گزارش خبرنگار رادیو ورزش؛ صادق رئیسی کیا، کارشناس ارشد مدیریت و حقوق ورزشی، فلسفه وجودی مدیریت ورزشی را اینطور تشریح کرد: اهمیت و جایگاه ورزش در دنیا مرتب رو به توسعه است؛ سهم ورزش در اقتصادها هم به همین صورت در حال پیشرفت است. در اقتصاد ما حدود نیم درصد گردش اقتصاد در اختیار صنعت ورزش کشور قرار دارد؛ اما در اقتصادهای پیشرفته اینطور نیست. در همسایگی کشورمان، در ترکیه نزدیک به 3 درصد و در بعضی از کشورها تا 5،6 درصد سهم گردش اقتصاد به ورزش اختصاص دارد. در حوزه ورزش شاهد رویدادهای بزرگی همچون المپیک و جام های جهانی هستیم. این روزها والیبال ایران برای چندمین بار در لیگ جهانی حضور پیدا می کند. بنابراین نه تنها فوتبال، بلکه رشته های ورزشی دیگر هم اهمیت بیشتری پیدا کرده اند و در همه سطوح در حال توسعه هستند. این مسئله خود مقدمه توجه به مدیریت ورزشی است. صنعتی با این گستردگی، تنوع و تعدد رشته را مدیرانی باید اداره کنند که از شناخت لازم برخوردار باشند و براساس آن شناخت تصمیمات مناسب تری بگیرند.

رئیسی کیا، در پاسخ به این سوال که شاخصه های یک مدیر موفق چیست، اظهار داشت: تعریف مدیر ورزشی موفق به نیاز و سطح بستگی دارد؛ به طور مثال به یک فردی برای اداره ورزش همگانی نیاز است و باید براساس آن نیاز مدیر ورزش همگانی موفق را تعریف کرد. طبیعتاً نیازها و شاخصه های ورزش سلامت هم با حوزه قهرمانی و حرفه ای متفاوت است. در نگاه ورزش سلامت، مدیری را باید انتخاب کرد که به حوزه ورزش سلامت توجه بیشتری کند و با پیاده کردن برنامه ای صحیح، رویکرد باشگاه ها را به سمت ورزش سلامت سوق دهند.

برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، چهارشنبه ها ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی