دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

ویژگی‌های یک مدیر ورزشی موفق

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" دوشنبه 24 تیر، با حضور صادق رئیسی‌کیا، کارشناس ارشد مدیریت و حقوق ورزشی، به بررسی ویژگی های یک مدیر موفق ورزشی اختصاص داشت.

1398/04/24
19:35

به گزارش رادیو ورزش؛ صادق رئیسی کیا، کارشناس ارشد مدیریت و حقوق ورزشی، در تشریح ملاک های مدیر ورزشی موفق اظهار کرد: به طور کلی مدیر ورزشی موفق کسی است که بتواند به خوبی تصمیم بگیرد و برای اینکه تصمیم گیرنده خوبی باشد، باید نسبت به حیطه مسئولیت خود شناخت داشته باشد؛ بتواند ارتباطات خوب بگیرد؛ در آن حوزه افراد با دانشی را جذب کند؛ با هماهنگ کردن افراد، انگیزه به آنها بدهد و در یک مسیر موفق و مشخص سازماندهی کرده و حرکتشان بدهد.

در مرحله بعد، یک مدیر موفق باید اجرا کننده خوبی باشد و بتواند تصمیماتی که در قالب برنامه ریزیها گرفته است را به خوبی اجرا کند. در این مسیر مدیر با چالش ها، موانع و مشکلات، مخالفت ها، ناهمانگی ها و بعضاً تند رویهایی مواجه می شود که باید بتواند آنها را به موقع شناسایی کرده، نیروهای خود را سازماندهی مجدد کند و در مسیر هدف حرکتشان بدهد؛ بهره وری و کارایی آنها را کنترل کند تا در آن مسیر با انگیزه باقی بمانند. در این مسیر ممکن است کارکنان به آموزشهایی نیاز داشته باشند که یک مدیر باید بتواند به آنها آموزش بدهد و تعارض ها را برطرف کند.

وی، تأکید کرد: مدیر موفق ورزشی باید ارتباطات خوبی داشته باشد و با رسانه ها، اصحاب قدرت، سیاستمداران، حقوقدان ها، اقتصاددان ها، دانشگاهیان، کانون های هواداری، هواداران و طیف های مختلف مردم تعاملات مؤثری برقرار کند و از آن ارتباطات برای پیشبرد برنامه ها و سیاست ها استفاده کند.

برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، دوشنبه ها ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی