دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

علم مدیریت ورزش و نقش روابط در آن

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 2 مرداد، با دکتر محمد احسانی، کارشناس مدیریت ورزشی، در ارتباط با علم مدیریت ورزش به گفتگو پرداخت.

1398/05/03
11:24

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ورزش؛ دکتر محمد احسانی، کارشناس مدیریت ورزشی، در ادامه مباحث برنامه گذشته پیرامون علم مدیریت ورزش عنوان کرد: در بحث مدیریت ما باید افرادی که توانمند و نخبه های علمی هستند و در اجرا خوب کار کرده اند را شناسایی کنیم و پرورش بدهیم. دانشگاه ها بهترین مکان برای پرورش این افراد است. فردی که لیسانس مدیریت ورزش می گیرد، اگر در کارورزی خوب باشد یا در باشگاه بدنسازی کار کند و آنجا را رونق بدهد، در سطح پایین پیشرفت خوبی داشته است؛ اما این افراد با بالا بردن سطح علمی و تجربی خود می توانند بعد از گذشت مدتی رئیس یک باشگاه، فدراسیون یا مدیر کل یک استان شوند. کارشناسان مدیریت باید پله پله هم علم و هم تجربه خود را افزایش بدهند؛ زیرا در میدان عمل هم ما باید موفقیت این افراد را ببینیم.

دکتر احسانی، ادامه داد: در دنیا این نظارت و ارزشیابی وجود دارد؛ اما متأسفانه ما در کشورمان این نظارت را نمی بینیم و از ابتدای راه دچار مشکل هستیم. در دنیا مسیری که برای پیشرفت وجود دارد، یک مسیر معین و بدیهی است؛ یعنی فرد اول باید علم مدیریت ورزش را بداند و از مرحله کارشناسی شروع کند؛ موفقیت داشته باشد و به مرور به سطوح بالاتر پیشرفت کند؛ زیرا بدون هیچ تجربه و علمی نمی توان در کاری موفق بود.

وی، با تأکید بر اینکه یک مدیر ورزشی حتماً باید اخلاق مدار باشد، اظهار کرد: اخلاق مداری و روابط انسانی خود یک علم است و جزء فاکتورهای اصلی مدیریت علمی به شمار می آید. مسائل ارتباطی در مباحث آکادمیک هم تدریس خواهد شد. ما یک مبحث بسیار مهم با عنوان منابع انسانی داریم. مهارت های ارتباطی در علم با آنچه که در سطح جامعه می بینیم، تفاوت هایی دارد. منظور از مهارت های ارتباطی این است که با کارمندان و تمام ارگان ها و سازمان های ذیربط ارتباط درستی برقرار کنیم؛ اما متأسفانه ما مهارت های ارتباطی را به رانت تعبیر می کنیم. در بحث اخلاقی ما تعهد و رفتار سازمانی داریم. اینها مسائلی هستند که در علم مدیریت و به خصوص علم مدیریت ورزش وجود دارد.

برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، روزهای چهارشنبه ساعت 12:30 به مت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی