دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

هدف گذاری، شرط موفقیت ورزش یک کشور

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 9 مرداد، با حضور میرزاده، دکترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریتی، به موضوع هدف گذاری در ورزش اختصاص داشت.

1398/05/09
21:20

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ میرزاده، دکترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریتی، در پاسخ به این سوال که یک مدیر چطور می تواند از منابع در دسترس خود برای بهتر شدن وضعیت باشگاه استفاده کرده و هدف گذاری کند، اظهار داشت: متأسفانه اکنون خیلی از باشگاه های ما هدف ندارند. ما نخست باید ببینیم هدف از ورزش در دنیا چیست. وقتی به کشورهای دیگر می رویم، می بینیم هدف از ورزش سلامتی، درستی، دوستی، شادابی و نشاط است؛ اما در بعضی از جوامع و حتی گاهی در کشور خودمان، هدف از ورزش رقابت، کسب درآمد، معروف شدن و تفرقه است.
میرزاده، در ادامه گفت: در دوره های مدیریت یک دوره هایی به نام مدیریت هدف داریم که در این دوره ها گفته می شود هدف گذاری ویژگیهای مختلفی دارد. عملاً وقتی ما نمی دانیم چقدر، چه زمانی، به کجا می خواهیم برسیم، معلوم است که تلاش نمی کنیم. ما باید زمان و اندازه گیری داشته و خاص باشیم. در مسابقات اروپایی، کشوری که شاید جمعیت آن اندازه یک استان ماست، با هدف ورزش برای شادابی و نشاط شرکت می کند، می بازد؛ اما مردم آن کشور لذت می برند و تشویقشان دنیا را می گیرد. آنها برند ورزش می شوند و دنیا به آن لذت و هدف تعظیم می کند.
وی، با طرح این سوال که ما در ورزشمان چه هدف و چشم اندازی داریم، اظهار کرد: در جامعه شناسی گفته می شود خیلی افراد به دلیل اینکه نمی دانند چه می خواهند، هر لحظه یک جا می روند و هیچ وقت هم به هیچ جا نمی رسند. ما باید هدف گذاری کنیم و برای هدفمان زمان تعیین کنیم؛ برای آن ارزش قائل شویم و برنامه داشته باشیم.
با توجه به اینکه چشم انداز نداریم، مدیری که می آید، می خواهد خود را برجسته و برند کند و نیز فضای اقتصادی خود را تأمین کند و این باعث می شود که ما اصلاً در نیازسنجی و آسیب شناسی باشگاه ها، خواسته های هواداران و هدفگذاری صحیح خیلی خوب رفتار نکنیم.
برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای چهارشنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی