دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

مدیریت تغییر در ورزش و شیوه پیاده سازی آن

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 30 مرداد، با دکتر علی محمد میرزاده، دکترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریت و کسب و کار، در خصوص بحث مدیریت تغییر در ورزش به گفتگو پرداخت.

1398/05/31
08:22

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر علی محمد میرزاده، دکترای جامعه شناس و مدرس دوره های مدیریت و کسب و کار، در ارتباط با بحث مدیریت تغییر اظهار داشت: تغییر از خود انسان شروع می شود. عناصری که در فضای تغییر داریم، مبنای اصلی مدیریت تغییر یا مهندسی مجدد است. مدیریت تغییر فقط مختص یک جایگاه و یا روانی نیست. خیلی وقت ها وزارتخانه ها، باشگاه ها و حتی خانواده ها نیاز به مهندسی مجدد دارند و باید همه چیز را از نو شروع کنند. بیشتر اوقات برای اینکه تغییر اتفاق بیافتد، ما باید ساختارها را داشته باشیم. گاهی اوقات بدون اینکه خریدی داشته باشیم و تنها برای دور زدن به فروشگاه های بزرگ می رویم؛ اما با یک یا دو میلیون تومان خرید باز می گردیم و این نشان می دهد که فضای حاکم نیازهای درونی ما را برانگیخته کرده و آنها را به سمت می آورد که تبدیل به خواسته می شوند. ورزش همگانی نیز همینطور است.

میرزاده ادامه داد: وقتی می بینیم فضاهای ساختار شهری به سمتی رفته که انگیزش ورزش همگانی ایجاد شده یا شهر رنگ و بوی ورزش همگانی دارد به این سمت کشیده می شویم.

وی، به مقایسه ساختارها و امکانات ورزشی ایران با دیگر کشورهای دنیا پرداخت و گفت: کشورهای پیشرفته دنیا مسیرهای دوچرخه و پیاده روهایشان آنقدر طراحی شده و زیباست که ایجاد انگیزه می کند فرد از زندگی اش لذت ببرد. در بعضی از کشورها در پیاده روها ایستگاه های وایفای زدند؛ یعنی اگر فردی در هنگام فعالیت ورزشی خواست با فضای مجازی ارتباط داشته باشد، لحظاتی به آن فضا برود و سپس با تمام انرژی به ورزش بازگردد. متأسفانه ما در کشورمان هنوز در بخش سخت افزاری کار لازم را انجام نداده ایم و جالب اینجاست توقع می کنیم که چرا مردم به ورزش همگانی گرایش پیدا نمی کنند. ما در رسانه هر هفته هم تبلیغات کنیم، فایده ندارد و باید امکانات باشد که انگیزش فردی ایجاد شود.

میرزاده، در پاسخ به این سوال که تغییر ساختار از کجا می تواند شروع شود، عنوان کرد: تغییر ساختار از بخش مدیریت باید شروع شود. آموزش مختص یک رده نیست. بسیاری از مدیران رده بالای ورزش ما می گویند مردم باید آموزش ببینند؛ اما همان مدیران باید خیلی بیشتر آموزش ببینند.

برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای چهارشنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی