دانشکده مدیریت ورزشی پنج شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده مديريت ورزشي

مدیران ورزشی موفق را چطور حفظ کنیم؟

برنامه "دانشکده مدیریت ورزشی" چهارشنبه 15 آبان، با حضور دکتر علی علیزاده، کارشناس مدیریت ورزشی، به بررسی ویژگی های مدیران ورزشی موفق و چگونگی حفظ این افراد اختصاص داشت.

1398/08/15
19:08

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر علی علیزاده، کارشناس مدیریت ورزشی، در خصوص فاکتورهای مدیران ورزشی موفق اظهار داشت: خوشبختانه ما مدیران موفق زیادی در ابعاد مختلف در کشور داشته ایم. این مدیران علاوه براینکه اطلاعات علمی و پیشینه خیلی خوبی دارند، انگیزه و صداقت عملی شان بسیار به چشم می آید و اهمیت دارد. اگر بررسی کوتاهی کنیم، بسیاری از رشته های ورزشی ما حدود 20 سال گذشته در حال فراموشی بودند؛ اما با آمدن رؤسای موفق اکنون جایگاه المپیکی پیدا کرده اند.
وی، با بیان اینکه متأسفانه از مدیران موفق استقبال کمی صورت می گیرد، افزود: بایستی شرایط را به گونه ای کنیم که مدیران موفق تشویق شوند و تجربه هایشان را در اختیار دیگر مدیران بگذارند.
دکتر علیزاده، تصریح کرد: ناملایمت ها باعث می شود بعضی از مدیران موفق از ورزش فاصله بگیرند و رها شوند. مسئولان بایستی کلاس های مدیریتی و عملی در نظر بگیرند و از این افراد برای آموزش دعوت به عمل بیاورند. متأسفانه این نگاه خیلی کم است.
وی، به لزوم حفظ مدیران ورزشی موفق در حوزه کاری خود تأکید کرد و گفت: در کمال تأسف ما تشویق مدیر ورزشی را در این می بینیم که اگر در کارش موفق بود، او را به بخش سیاسی ببریم؛ در حالیکه اصلاً نباید این اتفاق بیافتد. بنده از مسئولان خواهش می کنم که مدیران موفق ورزشی را جابجا نکنید؛ چرا به مدیر فدراسیون موفق یک کار تشکیلاتی می دهید؟ درست است که یک کار ورزشی است؛ اما ساختاری فرق می کند. این شخص کار تیمی را بلد است. اعتقاد بنده بر این است که مدیر ورزشی موفق را باید در تشکیلات نگه داشت.
برنامه دانشکده مدیریت ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای چهارشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده مدیریت ورزشی