ورزش و جامعه هر روز به جز جمعه از ساعت 12:00 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و جامعه

سهم تولیدات ورزشی در اقتصاد ایران

برنامه ورزش و جامعه شنبه 13 اردیبهشت با حضور محسن اسماعیلی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به توضیح درخصوص سهم تولیدات ورزشی در اقتصاد کشورمان پرداخت.

1399/02/13
18:36

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن اسماعیلی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی درباره صنعت ورزش و ظرفیت های آن برای تاثیرگذاری بروی اقتصاد کشور گفت: بطور کلی صنعت ورزش در بخش تولید و مصرف ظرفیت های بزرگی دارد. در کشور ما تولید ناخالص ملی حاصل از ورزش عدد 0/5 را نشان می دهد. این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته ورزشی این عدد به حدود 3 می رسد و نشان از ظرفیت بالای این صنعت دارد. این به معنی حدود 500 میلیارد دلار تراکنش مالی حاصل از ورزش است.
وی ادامه داد: صنعت ورزش علاوه بر خدمات دارای بخش تولید هم است. متاسفانه علیرغم مصرف بالایی که در کشورمان وجود دارد؛ تولیدکنندگان نتوانستند نیازها را پوشش بدهند و تنها حدود 20٪ از نیازها را تامین می کنند و ما بقی از خارج تامین می شود. این به معنی از دست دادن ظرفیت بالایی از تولید و اشتغال است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" که شامل صحبت های کامل محسن اسماعیلی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" شنبه 13 اردیبهشت با اجرای حافظ کاظم زاده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
ورزش و جامعه