باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

تحلیل اظهارات اخیر فرهاد مجیدی

برنامه "باشگاه" جمعه 27 اردیبهشت، با جهانگیر کوثری، کارشناس ورزش، در خصوص وضعیت فعلی باشگاه های فوتبال کشور به گفتگو پرداخت.

1398/02/28
12:20

به گزارش رادیو ورزش؛ جهانگیر کوثری، کارشناس برنامه، در ارتباط با صحبت های شب گذشته فرهاد مجیدی که عنوان کرد باشگاه استقلال وضعیت و امکانات خوبی ندارد و آجر روی آجر گذاشته نشده است، گفت: فوتبال یک واژه ای است که دربرگیرنده تمام این حرکتها است. مگر می شود یک باشگاهی 74 سال عمر داشته باشد و از آن بافت اصلی، بودجه و امکانات لازم به دور باشد. در چند سال اخیر شاهد بودیم که وزارت ورزش بودجه کلانی را در اختیار باشگاه پرسپولیس و استقلال قرار داد.
وی، اضافه کرد: به نظرم باشگاه هایی مثل پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، سپاهان، ذوب آهن، پیکان و سایپا حرکت های خوبی را انجام داده اند. طبیعی بود که ما برای گذر از فوتبال آماتوری خودمان که خیلی با فوتبال حرفه ای تفاوت دارد، دچار چالش هایی شویم. مانند انقلاب می ماند که تغییر و تحولات نهادی انجام می شود. در تبدیل فوتبال آماتوری به حرفه ای طبیعی است که شاهد یک سری زیان ها و عارضه ها باشیم.
کوثری، در ارزیابی سطح لیگ امسال اظهار کرد: دیروز که لیگ تمام شد، احساس کردم ما در تمام زمینه ها به سمت جلو حرکت کرده ایم. پرسپولیس روند طبیعی و درستی داشته است؛ حتی در بازی آخر و در طی 90 دقیقه برنامه ریزی اساسی و درستی داشت. در چنین صورتی ما نمی توانیم بگوییم اصلاً باشگاهی نداریم؛ استقلال و پیکان نیز همینطور هستند. نمی دانم چرا فرهاد مجیدی در این شرایط چنین صحبتی کرده است.
درست است ما بحران های اقتصادی داریم که شامل کلیت جامعه است و طبیعتاً به باشگاه های ما لطمه می زند. ما نباید سابقه و اصالت خودمان را با باشگاه ها و لیگ امارات و قطر مقایسه کنیم. ما دو دهه غافل شده ایم و نتوانستیم 4 ورزشکار برای تیمهای خودمان بسازیم؛ اما نیروهای بالقوه ای داریم.
برنامه باشگاه، با اجرای زاهدیان و تهیه کنندگی احمدرضا طاهری، جمعه ها ساعت 12:30 به مدت 1 ساعت از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
باشگاه