باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

تحلیل اظهارات اخیر فرهاد مجیدی

برنامه "باشگاه" جمعه 27 اردیبهشت، با جهانگیر كوثری، كارشناس ورزش، در خصوص وضعیت فعلی باشگاه های فوتبال كشور به گفتگو پرداخت.

1398/02/28
12:20

به گزارش رادیو ورزش؛ جهانگیر كوثری، كارشناس برنامه، در ارتباط با صحبت های شب گذشته فرهاد مجیدی كه عنوان كرد باشگاه استقلال وضعیت و امكانات خوبی ندارد و آجر روی آجر گذاشته نشده است، گفت: فوتبال یك واژه ای است كه دربرگیرنده تمام این حركتها است. مگر می شود یك باشگاهی 74 سال عمر داشته باشد و از آن بافت اصلی، بودجه و امكانات لازم به دور باشد. در چند سال اخیر شاهد بودیم كه وزارت ورزش بودجه كلانی را در اختیار باشگاه پرسپولیس و استقلال قرار داد.
وی، اضافه كرد: به نظرم باشگاه هایی مثل پرسپولیس، استقلال، تراكتورسازی، سپاهان، ذوب آهن، پیكان و سایپا حركت های خوبی را انجام داده اند. طبیعی بود كه ما برای گذر از فوتبال آماتوری خودمان كه خیلی با فوتبال حرفه ای تفاوت دارد، دچار چالش هایی شویم. مانند انقلاب می ماند كه تغییر و تحولات نهادی انجام می شود. در تبدیل فوتبال آماتوری به حرفه ای طبیعی است كه شاهد یك سری زیان ها و عارضه ها باشیم.
كوثری، در ارزیابی سطح لیگ امسال اظهار كرد: دیروز كه لیگ تمام شد، احساس كردم ما در تمام زمینه ها به سمت جلو حركت كرده ایم. پرسپولیس روند طبیعی و درستی داشته است؛ حتی در بازی آخر و در طی 90 دقیقه برنامه ریزی اساسی و درستی داشت. در چنین صورتی ما نمی توانیم بگوییم اصلاً باشگاهی نداریم؛ استقلال و پیكان نیز همینطور هستند. نمی دانم چرا فرهاد مجیدی در این شرایط چنین صحبتی كرده است.
درست است ما بحران های اقتصادی داریم كه شامل كلیت جامعه است و طبیعتاً به باشگاه های ما لطمه می زند. ما نباید سابقه و اصالت خودمان را با باشگاه ها و لیگ امارات و قطر مقایسه كنیم. ما دو دهه غافل شده ایم و نتوانستیم 4 ورزشكار برای تیمهای خودمان بسازیم؛ اما نیروهای بالقوه ای داریم.
برنامه باشگاه، با اجرای زاهدیان و تهیه كنندگی احمدرضا طاهری، جمعه ها ساعت 12:30 به مدت 1 ساعت از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
باشگاه