باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

در پی عدم پرداخت حق الزحمه مربیان خارجی باشگاه ها و نارضایتی آنان: چطور باشگاه ها پولساز باشند نه پولسوز

برنامه باشگاه پنجشنبه 16 آبان با حضور بیژن عزیزی، مربی فوتبال و كارشناس به گفتگو درباره این پرسش كه اگر شما جای مربیان خارجی مثل استراماچونی یا ویلموتس و كالدرون بودید و حق الزحمه شما طبق قرارداد پرداخت نمی شد؛ چه می كردید؟ پرداخت.

1398/08/18
10:26

یه گزارش رادیو ورزش؛ بیژن عزیزی، مربی فوتبال و كارشناس با تجربه این رشته در پاسخ به این پرسش كه در برابر عدم پرداخت حق الزحمه مربیان فوتبال چه باید كرد؟ توضیح داد: در اینجا بحث حقوقی مطرح می شود كه باید به تعهدات خودمان پایبد باشیم. اگر این مربیان نمی توانند ادامه همكاری دهند و دلایل آن كاملا مشخص است و در قراردادها هم ذكر شده؛ این حق مسلم وجود دارد كه همكاری با تیم را ترك كنند و ادامه ندهند.
وی در ادامه بیان كرد: به هر حال این مربیان با كمی آگاهی نسبت به شرایط فوتبال ما و در ارتباط با مربیان قبلی فوتبال ما این اطلاعات را داشته اند كه ممكن است باشگاه ها از پس تعهداتشان برنیایند.
عزیزی در زمینه پیشرفت كار استراماچونی و اینكه آیا كار درستی است كه در چنین وضعیت مطلوبی به دلیل عدم پرداخت حق الزحمه تیم استقلال رها شود؛ اظهار كرد: كسانی كه به حیطه مربیگری مدرن در اروپا ورود پیدا می كنند؛ استانداردهایی برای خودشان دارد كه گاهی انعطاف ندارد و همه چیز بر اساس تعهدات پیش می رود. ما باید به تعهداتمان پایبند باشیم. هنوز مربیانی مانند برانكو هستند كه به دنبال پولشان هستند. ما یا باید به اندازه توانمان حركت كنیم تا با بدهی های متعدد و عدم پایبندی به قراردادهایمان مواجه نشویم یا به فكر پولسازی باشند.
باشگاه های بزرگ دنیا مانند بارسلونا و رئال مادرید به بخش خصوصی واگذار شده اند و آزادند تا كار بازاریابی و تبلیغاتی انجام دهند و سرمایه گذاری و درآمدزایی داشته باشند و دستشان باز باشد تا در قبال قراردادهایشان خلف وعده نكنند. اما در كشور ما بر اساس وعده وعیدهایی كه داده می شود قرارداد می بندیم و با مشكلات اقتصادی مواجه می شویم.
كارشناس فوتبال تصریح كرد: باشگاه های ما پولسوزند نه پولساز و مصرف كننده اند. هیچكدام آنها نسبت به مخارج بالای خود درآمدزایی ندارند. اختیارات بخش خصوصی به سرمایه گزاران تعلق دارد و آنها دستشان برای بازاریابی و درآمدزایی باز است. اما با خصوصی نبودن باشگاه های ما بحران مالی همچنان ادامه دارد.
برنامه باشگاه امروز با اجرای سعید زاهدیان پخش شد. این برنامه ساعت 18:30 روزهای پنجشنبه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
باشگاه