باشگاه پنج شنبه از ساعت 18:30 به مدت 60دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه

در پی عدم پرداخت حق الزحمه مربیان خارجی باشگاه ها و نارضایتی آنان: چطور باشگاه ها پولساز باشند نه پولسوز

برنامه باشگاه پنجشنبه 16 آبان با حضور بیژن عزیزی، مربی فوتبال و کارشناس به گفتگو درباره این پرسش که اگر شما جای مربیان خارجی مثل استراماچونی یا ویلموتس و کالدرون بودید و حق الزحمه شما طبق قرارداد پرداخت نمی شد؛ چه می کردید؟ پرداخت.

1398/08/18
10:26

یه گزارش رادیو ورزش؛ بیژن عزیزی، مربی فوتبال و کارشناس با تجربه این رشته در پاسخ به این پرسش که در برابر عدم پرداخت حق الزحمه مربیان فوتبال چه باید کرد؟ توضیح داد: در اینجا بحث حقوقی مطرح می شود که باید به تعهدات خودمان پایبد باشیم. اگر این مربیان نمی توانند ادامه همکاری دهند و دلایل آن کاملا مشخص است و در قراردادها هم ذکر شده؛ این حق مسلم وجود دارد که همکاری با تیم را ترک کنند و ادامه ندهند.
وی در ادامه بیان کرد: به هر حال این مربیان با کمی آگاهی نسبت به شرایط فوتبال ما و در ارتباط با مربیان قبلی فوتبال ما این اطلاعات را داشته اند که ممکن است باشگاه ها از پس تعهداتشان برنیایند.
عزیزی در زمینه پیشرفت کار استراماچونی و اینکه آیا کار درستی است که در چنین وضعیت مطلوبی به دلیل عدم پرداخت حق الزحمه تیم استقلال رها شود؛ اظهار کرد: کسانی که به حیطه مربیگری مدرن در اروپا ورود پیدا می کنند؛ استانداردهایی برای خودشان دارد که گاهی انعطاف ندارد و همه چیز بر اساس تعهدات پیش می رود. ما باید به تعهداتمان پایبند باشیم. هنوز مربیانی مانند برانکو هستند که به دنبال پولشان هستند. ما یا باید به اندازه توانمان حرکت کنیم تا با بدهی های متعدد و عدم پایبندی به قراردادهایمان مواجه نشویم یا به فکر پولسازی باشند.
باشگاه های بزرگ دنیا مانند بارسلونا و رئال مادرید به بخش خصوصی واگذار شده اند و آزادند تا کار بازاریابی و تبلیغاتی انجام دهند و سرمایه گذاری و درآمدزایی داشته باشند و دستشان باز باشد تا در قبال قراردادهایشان خلف وعده نکنند. اما در کشور ما بر اساس وعده وعیدهایی که داده می شود قرارداد می بندیم و با مشکلات اقتصادی مواجه می شویم.
کارشناس فوتبال تصریح کرد: باشگاه های ما پولسوزند نه پولساز و مصرف کننده اند. هیچکدام آنها نسبت به مخارج بالای خود درآمدزایی ندارند. اختیارات بخش خصوصی به سرمایه گزاران تعلق دارد و آنها دستشان برای بازاریابی و درآمدزایی باز است. اما با خصوصی نبودن باشگاه های ما بحران مالی همچنان ادامه دارد.
برنامه باشگاه امروز با اجرای سعید زاهدیان پخش شد. این برنامه ساعت 18:30 روزهای پنجشنبه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
باشگاه