مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

مشاور 25: مهمترین نشانه های کرونا و تفاوت آن با آنفولانزا

در برنامه مشاور، دوشنبه 11 فروردین، دکتر جمال میرزایی، فوق تخصص بیماریهای عفونی، درباره ویروس کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.

1399/01/11
15:33

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر جمال میرزایی، فوق تخصص بیماریهای عفونی، در خصوص موارد استفاه از ماسک و دستکش در شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا گفت: نشانه های اولیه و اصلی کرونا کاملاً شبیه به سرماخوردگی است. تب خفیف، گلودرد، سرفه خشک، آبریزش بینی علائم اولیه کرونا است و درصد بسیار کمی ممکن است علاوه بر این عالئم در مراحل بعدی تنگی نفس شدید، تب های بالا و درگیریهای وسیع ریوی داشته باشند؛ اما در آنفولانزا ما از همان ابتدا دردهای بدنی شدید و تب های بالا را داریم.
شدت مرگ و میر در آنفولانزا درصدی بیشتر از کرونا ویروس است؛ اما مزیت آنفولانزا بر کرونا وجود واکسن است. متأسفانه تا به اکنون به طور قطعی واکسنی برای کرونا تولید نشده و داروی قطعی هم ندارد. بنابراین خیلی باید آن را جدی بگیریم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا این گفته که مصرف قرص ویتامین D بر جلوگیری از ابتلا به کرونا مؤثر است، صحت دارد، بیان کرد: در خصوص اثر مثبت ویتامین D بر بدن صحبت هایی شده است؛ اما اینکه بگوییم ویتامین D مکمل بخوریم از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری می کند یا فرم کشنده آن را نمی گیرید، اشتباه است. البته اغلب افراد جامعه ما به استفاده ماهیانه یک عدد از ویتامین D پنجاه هزار واحدی نیاز دارند؛ مگر کسی بوده که از قبل مکمل استفاده می کرده و سطح ویتامین D وی در حد قابل قبول بوده باشد.
برنامه مشاور با هدف آگاه سازی مردم در خصوص بیماری کرونا، امروز با اجرای شهریار شهریاری و به تهیه کنندگی فتانه سوزنده روی آنتن رفت. این برنامه هر روز ساعت 8:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.
لطفاً سوالات خود در زمینه ویروس کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با برنامه درمیان بگذارید و پاسخ سوالات را از کارشناسان دریافت کنید.

دسترسی سریع
مشاور