مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

علائم قلبی و تنفسی را در ورزش جدی بگیریم!

در برنامه مشاور، یکشنبه 17 فروردین، دکتر عابدی یکتا، متخصص پزشکی ورزشی، در ارتباط با موضوع مشکلات تنفسی و قلبی افراد در حین ورزش مطالبی را ارائه کرد.

1399/01/17
18:19

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر عابدی یکتا، متخصص پزشکی ورزشی، در پاسخ به این سوال که در خصوص مشکلات تنفسی و قلبی که در هنگام پرداختن به ورزش برای افراد رخ می دهد، گفت: افرادی که می خواهند ورزش را شروع کنند با هر سنی که باشند، ورزش را باید با شدت کم شروع کنند؛ مگر اینکه یک علامت بیماری قلبی داشته باشند. ثابت شده 85 درصد افرادی که در حین ورزش دچار مشکلات قلبی ریوی می شوند، در یک یا دو هفته قلبی یک علامت قلبی(تنگی نفس، تپش قلب، درد قفسه سینه و...) را داشته اند.
وی، تأکید کرد: توصیه بر این است هر فردی که ورزش می کند، کوچکترین علائم قلبی و ریوی را دارد، حتماً باید ورزش خود را قطع کند. هرگونه تنگی نفسی غیر مرتبط با شدت فعالیت، درد قفسه سینه، تپش قلب نامرتبط، دردهایی در ناحیه فک و گوش و یا تورم در مچ پا اتفاق بیافتد، باید ورزش را قطع و به پزشک مراجعه کرد تا از سلامت قلب و ریه اطمینان حاصل شود.
برنامه مشاور امروز با اجرای زهرا محمودوند روی آنتن رفت. این برنامه هر روز ساعت 13:45 به مدت 15 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شوندگان می شود.
لطفاً سوالات خود در زمینه ویروس کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 با برنامه درمیان بگذارید و پاسخ سوالات را از کارشناسان دریافت کنید.

دسترسی سریع
مشاور