مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

پیاده روی با درد کمری ممکن است؟

برنامه "مشاور" سه شنبه 19 فروردین، دکتر وجیه الله چشمه سری، کارشناس پزشکی ورزشی، در ارتباط با دردهای کمری و فعالیت های ورزشی افراد مبتلا توضیحاتی را بیان کرد.

1399/01/19
13:31

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر وجیه الله چشمه سری، کارشناس پزشکی ورزشی، درباره دردهای کمری اظهار داشت: دردهای کمری یکی از شایع ترین علل ناتوانی افراد درنظر گرفته شده است. فرد از ترس اینکه زمین گیر شود، سعی می کند بعد از فعالیتی بلافاصله استراحت کند. دردهای ناحیه کمری می تواند منشأ خود کمر باشد و گاهی هم دردهای ارجاعی هستند؛ بدین معنی که منشأ درد ناحیه دیگری از بدن است؛ اما درد را در ناحیه کمر احساس می کنیم. دردهای ارجاعی، دردهای احشاء داخلی مانند دردهای کلیه می تواند باشد.
وی، تأکید کرد: در دردهای کمری علائمی که فرد بیمار دارد، در تشخیص بسیار کمک کننده هستند.
دکتر چشمه سری، افزود: بسیاری از موارد کمر درد، مربوط به دیسک نیست و حتی بالای 90 درصد افرادی که دچار دیسک کمری هستند با ورزش، استراحت و تمهیداتی خوب می شوند. تنها درصد بسیار کمی به جراحی کشیده می شود.
وی، در پاسخ به این سوال مخاطب که آیا پیاده روی برای فردی که مبتلا به دیسک کمر است ضرر دارد، بیان کرد: پیاده روی برای شما بسیار هم خوب است؛ البته به شرط اینکه ابتدا به تقویت عضلات ناحیه کمر و لگن بپردازید؛ وزن خود را کاهش دهید و کفش مناسب بپوشید. در صورتیکه زمین پیاده روی شما سفت و بدون شیب نباشد، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
برنامه مشاور، امروز با اجرای محمودوند روی آنتن رفت. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها، ساعت 13:45 به مدت 15 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
لطفاً سوالات خود در زمینه ویروس کرونا را از طریق پیامک به شماره 30000306 با برنامه درمیان بگذارید و پاسخ سوالات را از کارشناسان دریافت کنید.

دسترسی سریع
مشاور