مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

از اعتماد مردم متشکرم

برنامه ورزش و جامعه دوشنبه 12 خرداد با حضور نجمه خدمتی، قهرمان جهانی تیراندازی کشورمان به موضوع تلاش وی برای انجام کمک های مومنانه و خداپسندانه برای یاری نیازمندان پرداخت.

1399/03/13
09:56

به گزارش رادیو ورزش؛ نجمه خدمتی، قهرمان جهان رشته تیراندازی درباره تجربه خود در انجام پویش هایی که ورزشکاران برای کمک به نیازمندان در بحرانها اجرا می کنند؛ توضیح داد: به دلیل اینکه خانواده من عضو هلال احمر بودند من هم از کودکی عضو جوانان سازمان هلال احمر شدم و هر سالی که در بیرجند بودم از طریق هلال احمر به کمک نیازمندان می رفتم. امسال به دلیل شرایط که کرونا ایجاد کرد بیشتر در منزل ماندیم و وقت آزادتری داشتم. بنابراین خواستم که خودم سهیم باشم و از طرف خودم پویشی را راه اندازی کنم.
وی درباره نحوه اجرای پویش خود به رادیو ورزش گفت: خدا را شکر می کنم که مردم به من اعتماد کردند و مبالغی جمع شد. من در صفحه اینستاگرام خود شماره حسابم را قرار دادم و از مردم درخواست کردم تا بخاطر شرایط کرونا کمک رسانی کنند تا من به نمایندگی از هرکس که توان کمک رسانی ندارد در میان اقشار ضعیف حضور پیدا کنم و با ارائه یک سری بسته اقلام غذایی به آنها کمک کنم.
خدمتی تصریح کرد: از اعتماد مردم تشکر می کنم و این انگیزه ای شد برای ادامه راهم.
بانوی قهرمان تیراندازی کشورمان در خصوص فعالیت هایش در موسسه خیریه علی ابن ابیطالب که به همت رسول خادم تاسیس شده است؛ گفت: این موسسه خیریه به شهرستان بیرجند هم کمک رسانی می کند و من به عنوان نماینده کمک ها را به نیازمندان بیرجند می رسانم. حدود یک هفته است که تهیه بسته های غذایی از طرف پویش من پایان گرفته و قرار است کمک رسانی هایی که از تهران تهیه شده با حضور رسول خادم به دست حاشیه نشین ها و افراد روستایی نیازمند برسانیم.
خدمتی درباره حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش از ورزشکاران در انجام امور خیریه اظهار کرد: اینگونه حمایت ها و تشویق ورزشکاران به سمت چنین کارهایی باعث انرژی بیشترشان برای انجام امور خیریه می شود.
او درباره مجوزهایی که برای انجام این کار خیر دریافت کرده بود؛ گفت: برخی از افراد دوست دارند تا به ما ورزشکاران که عضو کوچکی از خانواده ورزش ایران هستیم؛ اعتماد کنند و کمک های خود را از طریق ما به دست نیازمندان برسانند. درباره مجوزها پیگیر شدم ولی چنین مجوزی داده نمی شود زیرا شماره حساب شخصی است. من برای اعتماد بیشتر مردم در صفحه اینستاگرام خودم تمام اطلاعات مراحل و فاکتورهای خرید را قرار دادم. این کمک رسانی ها ادامه خواهد داشت.
این بانوی ورزشکار که سهمیه المپیک آینده را داراست در خصوص تمرینات خود در چنین شرایطی که امکان تیراندازی واقعی وجود ندارد گفت: قرار بود المپیک مردادماه امسال برگزار شود و تمرینات از اسفندماه شروع شود. با تعویق المپیک اردوها از اسفندماه بطور غیرحضوری و در منزل آغاز شد. همه تمرینات طبق برنامه و زیرنظر الهام هاشمی، مربی تیم ملی تیراندازی با برنامه ریزی دقیق و سر زمانبندی مشخص شروع می شود. ارتباط با مربی و تمرین بصورت تصویری و غیرحضوری انجام می شود.
تمرین در چنین شرایطی سخت است. زیرا در تیراندازی فاصله مهم است و شلیک واقعی را نمی توان در خانه انجام داد. در واقع ما هیچ تیری شلیک نمی کنیم و با استفاده از دوربینی که روی صلاح قرار دارد و با کمک لپ تاپ نشانه گیری ها مشخص می شود و اصطلاحا تمرین خشک داریم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" که شامل صحبت های کامل نجمه خدمتی است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" دوشنبه 12 خرداد با اجرای حافظ کاظم زاده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
مشاور