مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

معاون وزارت ورزش در گفتگو با برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش : ارائه مدلی برای هدفمندسازی کمکهای خیرین ورزشکار

برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش پنج شنبه 15 خرداد با حضور محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص پویش های همدلی که توسط این وزارت خانه صورت گرفته گفتگو کرد.

1399/03/17
12:30

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص پویش های همدلی که توسط این وزارت خانه صورت گرفته توضیح داد: پویش همدلی ورزشکاران موضوع جدیدی نیست. از سالهای دور فرهنگ پهلوانی در ایران وجود داشته و همه با آن آشنایی دارند و این موضوع فقط برای اتفاقات امروز نیست. درکنار قهرمانی و مدال آوری ورزشکاران، محبوبیتی که در میان مسئولین و آحاد جامعه کسب می کردند باعث ایجاد انتظارات برای کمک به رفع مشکلات می شد.
وی تاکید کرد: در شرایط امروزی هم ورزشکاران بطور خودجوش و بدون ابلاغ و دیکته شدن خاصی این کار را برعهده می گیرند و در سیل، زلزله و سایر موضوعات به کمک نیازمندان می پردازند. ما بعنوان سیاستگذار ارائه مدل و درخواستی برای کسی نداشته ایم و این کار یکسری فعالیت فردی و شخصی است که ورزشکاران به عهده می گیرند.
تندگویان درباره فعالیت های این معاونت در امور خیریه گفت: ما در ماه مبارک رمضان دست به انجام کاری زده ایم و مدلی برای ساماندهی بیشتر امور خیریه طراحی کرده ایم که البته ورزشکاران را مجبور نکرده ایم که از این مدل ما تبعیت کند ولی برای ساماندهی بیشتر این کار را انجام دادیم. اولین موضوعی که مورد بحث قرار گرفت این بود که توان یک ورزشکار و مدل جمع آوری کمکها و هزینه کرد آنها چقدر صحیح است. دوم اینکه جامعه هدف بهره بردار باید رصد می شد و مورد تجدید نظر قرار می گرفت تا عدم وحدت در مدیریت منابعی که توزیع می شود صورت نگیرد.
در ماه مبارک رمضان و در رزمایش کمک مومنانه ای که دستورش را مقام معظم رهبری دادند؛ وزشکاران شروع به فعالیت کردند ولی هدفمند نبود. NGO هایی که جوانان تشکیل داده اند و کارهای داوطلبانه را انجام می دهند؛ تشکلهای شناخته شده ای هستند که حوزه عملکردی آنها و خانواده ها و مناطق آنها کاملا مشخص است و کمکها و توزیع آنها هدفمند است.
در ماه مبارک رمضان از ورزشکاران، هیئت ها، فدراسیون ها و همه گروه هایی که در جامعه ورزش هستند؛ درخواست کردیم که اگر قرار است کمکی شود خودجوش و خودمختار نباشد و با جامعه تشکلی ما پیوند بخورد تا تهیه و توزیع کالاها هدفمند باشد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" که شامل صحبت های کامل محمدمهدی تندگویان است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" پنجشنبه 15خرداد با اجرای حافظ کاظم زاده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
مشاور