مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

گرشاسبی: ما در میدان مین حرکت می کنیم

برنامه "ورزش و جامعه" سه شنبه 24 تیر، با سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان و گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پیکان درباره برگزاری رقابتهای لیگ در ایام کرونا گفتگویی انجام داد.

1399/04/24
16:10

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان، در خصوص برگزاری رقابتهای لیگ در ایام شیوع کرونا به برنامه "ورزش و جامعه" رادیو ورزش گفت: در ارتباط با بحث فوتبال با یک محیط داخلی و یک محیط خارجی سروکار دارید که محیط داخلی شامل تمرینات و مسابقات و محیط خارجی شامل اعزام به مسابقات، هتل ها، فرودگاه ها و اتوبوس هاست. این دو محیط را باید از هم تفکیک کرد. طبق گفته رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، باشگاه ها در ارتباط با کنترل محیط های داخلی و رعایت پروتکل ها حدود 80 درصد موفق بوده اند.
وی در ادامه گفت: ما با یک تیمی بازی داشتیم که هم مدیرعامل و هم مسئولانش اذعان داشتند ما هیچ یک از پروتکل ها را رعایت نمی کنیم. وقتی ما خودمان اعتقاد نداریم، جزء 20 درصد قرار می گیریم و باید مسئولیت های بعدی آن هم بپذیریم.
آذری تأکید کرد: ما همه باید به اتفاق نظر برسیم که فوتبال ما آینه ای است از وضعیت حال حاضر امکاناتی که در زمینه بهداشت، آموزش و اقتصاد در کشور وجود دارد.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا می توان با این قاعده پیش رفت که باشگاهی به هر دلیلی به پروتکل بی توجه باشد و بازیکن تیم حریف هم به خطر بیاندازد، عنوان کرد: اصلاً به این بحث اعتقادی ندارم. ما با استقلال تهران بازی داشتیم، این تیم پس از بازگشت به تهران، پنجم تست داد، نهم نتیجه آن آمده و کسی مشکلی نداشت. این صحیح نیست که اگر کسی در فوتبال تست کرونایش مثبت بوده، او عامل انتقال به بازیکنان حریف نیز بوده است.
گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پیکان در ارتباط با موضوع برنامه گفت: ما باید با مردم شفاف باشیم. بحث طوماری وجود نداشته و خودم شخصاً اصلاً به آن اعتقادی ندارم؛ اما اوایل که نظرخواهی کردند مکتوب نوشیم که به صلاح نیست؛ زیرا این بازیکنان دست ما امانت هستند و سرمایه های ورزشی مملکت محسوب می شوند. در شرایطی که بیمارستان ها جایی ندارند، چرا باید زحمات کادر پزشکی را افزون کنیم. باشگاه پیکان با این حال به تصمیمات احترام گذاشت و پروتکل های بهداشتی را در حد توان رعایت کرد. حدود 4 مرحله تست گیری انجام دادیم که خوشبختانه نتیجه مثبتی هم نداشیتم؛ اما کلاً ما در میدان مین حرکت می کنیم.
وی، اضافه کرد: به نظرم رعایت پروتکل ها 80 درصد به وجدان فردی برمی گردد و 20 درصد به بخشنامه ها بستگی دارد.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" با اجرای درخشنده، ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
مشاور