مشاور شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه از ساعت 13:00 به مدت 30دقیقه

علیرضا ورناصری در گفتگو با برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش: اهمیت رسیدگی به امور ورزش کشور در مجلس یازدهم

برنامه ورزش و جامعه رادیو ورزش چهارشنبه 12 آذر با حضور علیرضا ورناصری، نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفت کل در مجلس یازدهم به اهمیت پیگیری امورات مربوط به ورزش کشور در این دوره از مجلس پرداخت.

1399/09/12
15:31

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا ورناصری، نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفت کل در مجلس یازدهم در خصوص مشکلات تیم های نفتی توضیح داد: متاسفانه بحث ورزش حرفه ای به استناد قانونی که در مجلس قبلی مطرح شد حمایت وزارت خانه ها از آن ممنوع شده بود؛ دچار مشکل شد. طبیعتا با این کار برای تیم نفت مسجدسلیمان مشکلاتی ایجاد شد. تقریبا دو-سه ماهی مشکلات وجود داشت تا تلاش شد و به اتفاق همکاران خوزستانی و با نظر مساعد وزیر و زیرمجموعه اش خوشبختانه تیم به همان وضعیت سابق بازگشت. تا هم از حمایت های نفت برخوردار باشد و هم از حامی مالی استفاده کند. خوشبختانه تیم نفت مسجد سلیمان هم جمع و جور و وارد این دوره از مسابقات لیگ برتر شد.
وی درباره سختگیری های وزارت نفت در خصوص این تیم به رادیو ورزش گفت: اصل این قضیه را سوء نیت نمی دانم. اما در اجرای قوانین بعضی ها شدت دارند و بعضی بدنبال راهی برای کمک کردن هستند. متاسفانه در این موضوعی که در رابطه با نفت مواجه بودیم کسانی که دست اندرکار بودند از این منظر ورود پیدا نکردند مگرنه قوانین به اندازه کافی شفاف هستند و همین الان هم که مشکل تیم نفت حل شده ما با استفاده از همین قوانین و حسن نیت مدیران ارشد وزارت نفت توانستیم مشکل این تیم را حل کنیم.
وی تاکید کرد: در هر جایی افرادی باشند که به ضرورت و اهمیت ورزش و خواسته جوانان توجه می کنند حتما راهی برای کمک کردن پیدا می شود. اگر این نیت نباشد همین مشکلاتی که متاسفانه امروز در بدنه وزارت نفت مشاهده کردیم ایجاد می شود که البته با تلاش هایی که صورت گرفت مشکل دو تیم لیگ برتری نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان حل شد. ان شاءالله که بتوانیم در ادامه هم به همین صورت و به همین سرعت کار کنیم.
علیرضا ورناصری که عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم است در پاسخ به این سوال رادیو ورزش که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با ورزش کشورمان چه می توانند کنند؛ اظهار کرد: ورزش جز نیازهای اصلی جامعه است. بیش از یک سوم مردم فعالیت ورزشی دارند به همین اندازه وسعت عمل و نیازی که در جامعه هست حتما برای نمایندگان مجلس اهمیت دارد. همکاران ما در کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزش حضور خوبی دارند و فعالترین نمایندگان در این حوزه کار می کنند. تا این زمانی که از عمر مجلس یازدهم گذشته است؛ هر آنچیزی که مربوط به ورزش بوده برای مجلس اهمیت داشته و مورد سوال و پیگیری قرار گرفته است. دو روز پیش وزیر ورزش به کمیسیون فرهنگی مجلس دعوت شد و بحث ورزش برای نمایندگان بسیار اهمیت دارد. من نیز به عنوان یک مجلسی تلاش هایی که برای این تیم انجام داده ام بخاطر نقش ورزش در ایجاد سلامتی و نشاط در جامعه و جایگاه با ارزش ورزش بوده است. ما نیز منتظر هستیم تا از سمت وزارت خانه و فعالین ورزش اگر درخواست کمکی باشد در خدمتشان باشیم.
علیرضا ورناصری تصریح کرد: با توجه به اینکه رادیو ورزش یک شبکه سراسری است و احتمالا صدای من را مسئولین ورزش هم می شنوند با اینکه من نباید ورود پیدا کنم اما چون هواداران تیم نفت مکررا بازی های این تیم ها را دنبال می کنند؛ خواهشمندم در انتخاب داوران برای تیم های لیگ برتری خصوصا تیم هایی که با مشکلات بسته شده اند؛ دقت کنند. ما گاهی دچار ناداوری هایی می شویم که همه زحمت هایی که برای جمع کردن تیم ها کشیده ایم را با یک قضاوت نابجا از دست می دهیم. نباید این شبهه در میان هواداران ایجاد شود که بعضی تیم ها رنگشان نزد مسئولین پررنگ تر است و برخی تیم ها به دلیل بعضی مسائل باید مورد غضب واقع شوند.
این نماینده مجلس در زمینه نحوه انعکاس مشکلات ورزشی مردم به مسئولین ورزشی توسط مجلس اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس در همه حوزه ها حق ورود، اظهار نظر و پیگیری دارند. در مجلس هم بنا بر قانون موجود ما می توانیم به همه موضوعات ورود پیدا کنیم.
وی درباره افق دید خود در حوزه ورزش منطقه نمایندگی خود توضیح داد: مسجدسلیمان در ورزش جز سرآمدان کشوری در رشته های مختف است و نام آورانی را در سطح ملی و جهان دارد. ما مشکلات زیادی در حوزه های مختلف داریم اما نزدیک به 1265 روستا در حوزه مسئولیت من وجود دارد که بدون استثنا در بازدید هایی که انجام می دهم و در کنار بررسی تمام مشکلات دیگر حتما ورزش هم جز خواسته های اصلی آنها است. به همان اندازه که برای معیشت و اقتصاد و عمران آنها تلاش می کنیم حتما به عنصر ورزش هم توجه می کنیم. هر کسی در حوزه کلان ورزش تلاش می کند تا وظیفه محوله را به نحو شایسته ای انجام دهد در حوزه خوزستان هم خوشبختانه تعاملات خوبی بین اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان و سایر ادارات ورزشی وجود دارد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "ورزش و جامعه" که شامل صحبت های کامل علیرضا ورناصری، نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفت کل در مجلس یازدهم با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "ورزش و جامعه" شنبه 8 آذر با اجرای خسرو والی زاده پخش شد. این برنامه زنده ساعت 12 هر روز بجز جمعه ها به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم برنامه "ورزش و جامعه"می توانید از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا شماره تلفن های 22021387 و 22021388 نظرات خود را با کارشناسان ما در رادیو ورزش درمیان بگذارید تا در این برنامه پاسخگوی شما باشند.

دسترسی سریع
مشاور