دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

توجه به استعدادهای ورزشی و قهرمان پروری


برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 14 خرداد، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در ارتباط با بحث استعدادیابی ورزشی به گفتگو پرداخت.

1398/03/18
11:54


به گزارش رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در خصوص بحث فعالیت ورزشی و استعدادیابی در بخش دختران اظهار داشت: از نظر فرهنگی متأسفانه ما هنوز در برخی خانواده ها این برداشت را داریم كه حضور بانوان در میادین ورزشی یا ورزش كردن به صورت جدی اصلی نیست كه نیاز آن خانواده باشد و فكر می كنند اگر دختر در منزل باشد، خیلی بهتر است. استعدادیابی یك بحث است؛ اما به اعتقاد من سلامتی هم یك مسئله بسیار مهم است كه در دل استعدادیابی می توان به آن رسید.
حسینیون، ادامه داد: به نظرم قبل از استعدادیابی در بخش دختران بهتر است یك عزم ملی داشته باشیم كه خصوصاً در شهرستان ها و مناطق محروم بیشتر به ورزش بانوان توجه شود؛ زیرا با توجه به گستردگی كشورمان مطمئن هستم در كلیه رشته ها استعدادهای بسیار خوبی داریم؛ اما متأسفانه به دلیل ضعف های جسمی و یا عدم حضور در میادین ورزشی هیچوقت كشف نمی شوند.
وی، در پاسخ به این سوال كه برخی ورزشكاران در سنین كودكی استعدادیابی می شوند و در كمپ ها تحت تمرین قرار می گیرند؛ اما وقتی به سن بالای 18 سال می رسند با مشكل مواجه می شوند، علت چیست، بیان كرد: به نظرم این مسئله یك مقدار به بحث استعدادیابی برمی گردد. ما علاوه بر استعدادیابی ورزشكار باید در بخش مربیان هم استعدادیابی كنیم؛ زیرا مربیان یكسان نیستند و هر كس به مدل خاصی آموزش می دهد. بنابراین باید استعدادهایمان را دست كسانی بسپریم كه در بخش مربیگری استعدادیابی شده باشند. به نظرم این مسئله شاید باعث شود، چنین مشكلاتی پیش نیاید.
حسینیون، در پایان گفت: ما همانطور كه در نگهداری استعدادهای ورزشی وظیفه ای برعهده داریم، باید در نگهداری مربیانی كه در رشته های خود استعداد هستند، تلاش كنیم و به آنها انگیزه بدهیم تا بتوانند قهرمانان بیشتری را به جامعه ما تحویل بدهند.
برنامه دانشكده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی