دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

آنچه در شناسایی استعداد ورزشی فرزندانمان باید بدانیم

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 18 تیر، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در ارتباط با مسیر درست كشف و پرورش استعداد فرزند مطالبی را بیان كرد.

1398/04/18
19:51

به گزارش رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی و مربی اسبق تیم ملی، در پاسخ به این سوال كه والدین باید به چه نكاتی توجه كنند تا در پیدا كردن مسیر صحیح كشف استعداد فرزند به اشتباه نیافتند، عنوان كرد: در درجه اول باید به علاقه فرزندمان توجه كنیم. اگر فرزند به ورزشهای توپی علاقه مند نیست یا در ورزش های گروهی حس خوبی ندارد به او اصرار نكنیم كه چنین ورزشهایی را انجام بدهد؛ زیرا درصورتیكه كودك وارد ورزشی شود و به دلایل شخصیتی و روانی كه دارد، نتواند آنجا خیلی خوب بدرخشد یا به بازی گرفته نشود، سرخورده خواهد شد و حتی ممكن است اصلاً دیگر سراغ هیچ ورزشی نرود. بنابراین باید در انتخاب رشته خیلی دقت كنیم.

حسینیون، در پاسخ به این پرسش كه برای افزایش انگیزه كودك در رشته ای كه در آن فعالیت می كند، باید چه كاری انجام داد، اظهار كرد: علاقه مندی به ورزش، چیزی است كه باید در خانواده وجود داشته باشد و نمی‌توان در سن 11 سالگی فرزند به یكباره او را تشویق به ورزش كرد. پدر و مادر باید به همراه فرزند مسابقات ورزشی را چه حضوری و چه از طریق تلویزیون تماشا كنند و راه آینده را به او نشان بدهند تا كودك بداند كه در این مسیر مورد حمایت قرار می گیرد. اینطور نباشد كه كودك فقط به كلاس ورزشی برود و به خانه بازگردد؛ بلكه باید او را به سختكوشی بیشتر تشویق كرد و زندگی اش با آن رشته ورزشی آمیخته شود.

وی، خاطرنشان كرد: پس از كشف استعداد، ادامه روند هم بسیار مهم است. پدر و مادر بعد از كشف استعداد كودك باید به سراغ متخصصین آن رشته ورزشی بروند تا فرزند راه را اشتباه نرود. متأسفانه ما در مقاطع پایین اكثراً از مربیان متبحری استفاده نمی كنیم.

برنامه دانشكده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می‌شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی