دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

تأثیر كشف مربیان مستعد در ورزش كشور

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 8 مرداد، با حضور طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی و مربی اسبق تیم های ملی، به موضوع تأثیر كشف مربیان مستعد در ورزش اختصاص داشت.

1398/05/08
19:26

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، در ارتباط با موضوع برنامه عنوان كرد: اگر استعداد كشف شده در اختیار مربی مستعدی قرار نگیرد، احتمال اینكه به آن مرتبه عالی نرسد و به نوعی استعدادسوزی رخ بدهد، زیاد است؛ حتی ممكن است این فرد از ورزش كناره گیری كند. این مسئله در زیرمجموعه خودش می تواند جوانب خیلی بدتری هم داشته باشد.

مربیان و استعدادهایی كه با هم كار می كنند، اگر مكمل هم نباشند، از نظر اقتصادی، اجتماعی و بسیاری جوانب دیگر می تواند باعث ایجاد ضررهای زیادی برای جامعه ما باشد. بالاخره امكانات ورزشی ما استهلاك دارند؛ مربی یك حقوقی می گیرد و كودكی كه به كلاس می آید، خانواده اش هزینه كرده اند؛ پس چه بهتر كه مربی و ورزشكار مكمل هم باشند تا بتوانیم نتیجه بهتری بگیریم كه در رشد و پیشرفت آینده مان هم مؤثرتر باشد.

حسینیون، ادامه داد: با توجه به اینكه ما كادر تكمیلی نداریم و در یك باشگاه فقط مربی فعالیت می كند و در كنار كار روانشناس و متخصص تغذیه وجود ندارد، یك مربی علاوه بر آموزش مباحث فنی و تخصصی آن رشته، باید از نظر روانشناسی، تغذیه ای و اجتماعی هم روی شاگردان كار كند. شخصیت یك ورزشكار از نظر اجتماعی هر چقدر متفاوت تر و خالص تر باشد در پیشرفت وی و رسیدن به مراحل بالاتر می تواند خیلی مؤثر باشد.

مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، با بیان اینكه در حال حاضر ورزشی كه به صورت رایگان در سطح بالا و حرفه ای انجام شود، اصلاً وجود ندارد، افزود: متأسفانه فدراسیون های ما حاضر نیستند برای كشف و پرورش استعدادها فضایی را ایجاد كنند كه همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده كنند.

برنامه دانشكده استعدادیابی ورزشی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی