دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

ویژگیهای یك مربی برای كشف استعداد ورزشی

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 15 مرداد، با حضور طناز حسینیون، كارشناس استعدادیابی، به بررسی ویژگیهای لازم یك مربی برای كشف استعدادهای ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/15
20:29

به گزارس خبرنگار پابگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، كارشناس استعدادیابی، در تشریح ویژگیهای یك مربی برای كشف استعداد ورزشی بیان كرد: یك مربی از نظر علمی و روانشناسی باید ویژگیهایی لازم را دارا باشد. فاكتورهای علمی شامل خصوصیات فنی و تخصصی آن رشته است؛ یعنی مربی از نظر فنی، تكنیكی و تاكتیكی، كامل به این رشته احاطه داشته باشد. از نظر روانشناسی هم باید انگیزه و علاقه در وی موج بزند.
وی، به لزوم توجه مسئولین به مشكلات اقتصادی موجود در رشته های ورزشی مختلف تأكید كرد و گفت: بسیاری از استعدادهای ما به دلیل مشكلات اقتصادی از ورزش حذف می شوند. در این زمینه حتماً باید سرمایه گذاری معرفی شود كه رشته هایی مثل تیراندازی با كمان را پوشش دهد تا ما استعدادهایمان را به خاطر مسائل اقتصادی از دست ندهیم.
حسینیون، تصریح كرد: علم ورزش خیلی گسترده است و زیرمجموعه های زیادی دارد. برای اینكه بتوانیم یك مربی موفق باشیم، باید همیشه سطح دانشمان را در تمامی زمینه ها به روز نگه داریم تا به هدف اصلی مان كه رشد و پیشرفت ورزش ایران در دنیاست، برسیم.
من فكر می كنم هر مربی برای اینكه بخواهد نقش خود را در جامعه ورزش خوب ایفا كند، در درون خود آزمون هایی را برگزار كند و خود را بسنجد كه آیا از نظر علمی با سرعتی كه در دنیا پیش می رود، حركت می كند یا خیر؛ زیرا سرعت علم ورزش آنقدر زیاد است كه اگر ما هر روز هم مطالعه كنیم، باز هم كم است.
برنامه دانشكده استعدادیابی، با اجرای كاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی